شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

واکنش احمدی‌نژاد،‌ ابتکار،‌ مولاوردی و شبستری به اظهارات فتاح درباره اشغال املاک بنیاد مستضعفان

در پی اظهارات پرویز فتاح،‌ رییس بنیاد مستضعفان،‌ درباره اشغال املاک این نهاد از سوی سازمان‌ها و مسئولان جمهوری اسلامی معصومه ابتکار، شهیندخت مولاوردی،‌ محمود احمدی‌نژاد و محسن مجتهد شبستری واکنش نشان دادند.

ابتکار،‌ معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، یکشنبه ۱۹ مرداد در توییتر ضمن تایید دریافت مبلغ پنج میلیارد تومان از سوی موسسه «مطالعات و تحقیقات زنان» برای خرید ساختمان، نوشت روح‌الله خمینی و علی خامنه‌ای،‌ رهبران پیشین و فعلی جمهوری اسلامی، تایید کرده بودند که ملک متعلق به بنیاد مستضعفان در اختیار این موسسه قرار بگیرد.

او همچنین داشتن «مسئولیت اجرایی» خود و مولاوردی، معاون پیشین رییس‌جمهور، ‌در این موسسه را رد کرد.

فتاح در گفت‌وگوی تلویزیونی خود اشاره کرده بود املاکی از این سازمان پیشتر در اختیار مرکز مطالعات و تحقیقات زنان بوده است.

در وبسایت این موسسه نام ابتکار و مولاوردی به عنوان اعضای هیات امنا ثبت شده است. 

هم‌زمان مولاوردی نیز در واکنش به گفت‌وگوی فتاح اظهارات او را «مغلطه» خواند و به «غیرانتفاعی» بودن موسسه و عدم نفع مالی برای اعضای آن اشاره کرد.

 

احمدی‌نژاد: ساختمان را با قرارداد گرفتیم

از سوی دیگر دفتر احمدی‌نژاد،‌ رییس‌جمهور سابق، نیز در اطلاعیه‌ای به بخشی دیگر از سخنان فتاح واکنش نشان داد.

این اطلاعیه اعلام کرد احمدی‌نژاد «هیچ‌گاه درخواستی برای در اختیار گرفتن ساختمان به بنیاد مستضعفان نداده و دفتر ولنجک را خالی خواهد کرد.»

در ادامه اشاره شده که در اختیار گرفتن این ملک در سال ۱۳۹۲ و «با دستور رییس وقت بنیاد مستضعفان» طی قراردادی به دفتر احمدی‌نژاد داده شد.

این اطلاعیه همچنین اضافه کرده احمدی‌نژاد در سال ۱۳۹۶ به خامنه‌ای پیشنهاد فروش همه دارایی‌های بنیاد مستضعفان و توزیع آن میان مردم را داده بود.

فتاح در گفت‌وگوی خود اشاره کرد محل سکونت احمدی‌نژاد حدود هزار و ۸۰۰ متر مربع است و در منطقه ولنجک قرار دارد. 

او ارزش ملک در اختیار احمدی‌نژاد را ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

 

عضو مجمع تشخیص: بخشی از کاخ مرمر در اختیارمان است

در واکنش به قسمتی از اظهارات فتاح درباره اشغال کاخ مرمر از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام و تخریب بخش‌هایی از آن محسن مجتهد شبستری، عضو این نهاد، تایید کرد هنوز بخش‌هایی از بنا در اختیار مجمع است.

شبستری گفت: «در حال حاضر قسمت عمده کاخ مرمر از حاکمیت مجمع تشخیص خارج شده است.»

او درباره سایر بخش‌های این بنا و احتمال تبدیل آن به موزه اظهار بی‌اطلاعی کرد و افزود: «بهتر است از اشخاصی نظیر محسن رضایی یا صادق لاریجانی در این زمینه سوال کنید.»

شبستری علاوه بر آن در زمینه ساخت ساختمان ۹ طبقه شخصی که در اختیار مجمع قرار دارد ابراز بی‌اطلاعی کرد.

فتاح در گفت‌وگوی تلویزیونی خود درباره کاخ مرمرگفته بود: «این بنا سال‌ها در تملک آقای هاشمی رفسنجانی و سپس در دست تشخیص مصلحت بود و زمانی که دولت قصد بهره‌برداری دیگری از این ملک را داشت با همکاری آقای روحانی کاخ مرمر باز پس گرفته و با همکاری سازمان میراث فرهنگی قرار شد این بنا تبدیل به موزه شود.»

او به تخریب کاخ مرمر در این مدت اشاره کرد و ادامه داد: «هنوز هم آثار دردناکی در این کاخ خودنمایی می‌کند، زیرا در این کاخ آسانسور نصب کرده‌اند، حمام و جکوزی برقرار کرده‌اند و ...»

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More