شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

وقوع زلزله‌ به بزرگی ۵/۶ در سی‌سخت: دست‌کم ۴۴ نفر مصدوم شدند، تعدادی از منازل تخریب شد

درپی وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۵/۶ در ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه شامگاه چهارشنبه در سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد، شماری از خانه‌ها در این شهر تخریب شدند و زلزله تاکنون دست‌کم ۴۴  مصدوم، شامل ۴ نفر در سمیرم و ۴۰  نفر در سی‌سخت، برجا گذاشته است.

مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران بزرگی این زلزله را ۵/۶ و مرکز آن را ۱۱ کیلومتری سی‌سخت و ۲۵ کیلومتری یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد در عمق ۱۹ کیلومتری زمین اعلام کرد. این زلزله در مناطقی از استان اصفهان نیز احساس شد.

امان الله جهانبین، مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد که درپی وقوع زلزله به بزرگی ۵/۶ در سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد، برخی منازل در شهر سی‌سخت تخریب شده‌اند.

مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از زمان وقوع زلزله آب و برق مناطق زلزله‌زده قطع شده است.

علی فرد، شهردار سی‌سخت، اما با گذشت دو ساعت از زلزله اعلام کرد که  شمار مصدومان زلزله به ۲۵ نفر رسید اما تاکنون تلفات جانی تاکنون گزارش نشده است. 

شهردار سی‌سخت تاکید کرد که زلزله خسارت مالی زیادی به اماکن اداری و منازل مردم وارد کرده است. 

علی فرد افزود که درپی وقوع زلزله، جاده دسترسی به روستا‌های علی‌آباد، کوخدان، سرمور و دهنو به علت ریزش کوه مسدود شده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور همچنین گفت که در ساعت اول زلزله شمار مصدومان  ۱۰ نفر  گزارش شده است. در ساعت یک بامداد پنج‌شنبه خالدی اعلام کرد که شمار مصدومان زلزله سی‌سخت تاکنون به ۴۴  نفر رسیده است. 

به گفته مجتبی خالدی،سخنگوی اورژانس کشور، یشترین خسارات زلزله  به سی‌سخت وارد شده است و برخی جاده‌های این منطقه نیز بر اثر زلزله مسدود شده است.  او از جمله گفت که یک تونل در محور یاسوج به اصفهان ریزش کرده است.

مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران شش ساعت پیش از وقوع زلزله ۵/۶، یک زلزله به بزرگی ۲/۸ در این منطقه ثبت کرده بود و پس از آن نیز دست‌کم یک زلزله به بزرگی ۲/۵ رخ داد.

مردم شهرهای سی‌سخت و یاسوج به دنبال وقوع زلزله از منازل خود خارج شده و در میادین، پارک‌ها و حیاط و مناطق روباز خارج از خانه‌های خود مستقر شده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More