شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

چند روزنامه‌نگار تهدید شدن خود را تایید کردند؛ ممنوعیت انتقاد از ابراهیم رئیسی

 

تعدادی از روزنامه‌نگاران تهدید به برخورد در صورت انتقاد از ابراهیم رئیسی و همچنین احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه را تایید کردند.

در روزهای گذشته گزارش‌هایی درباره تهدید تعدادی از روزنامه‌نگاران از طرف مقام‌های قضایی و نظامی همچنین احضار برخی از آنان منتشر شده بود.

در تازه‌ترین مورد، هرمز شریفیان، روزنامه‌نگار، در توییتر تایید کرد که  از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه تهدید و به او اعلام شده در صورت ادامه انتقاد از رئیسی  باید منتظر احضاریه‌های قضایی باشد.

 

 

 

سجاد عابدی، روزنامه‌نگار، نیز تایید کرد که احضار شده و در این جلسه «پروتکل‌های انتخاباتی و اخلاق رسانه‌ای  پیرامون عدم تخریب نامزدها و تشویق مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات» به او «یادآوری» شده است.

احسان بداغی، روزنامه‌نگار، نیز روز ۳۰ اردیبهشت در توییتر نوشته بود که سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه با او تماس گرفته و با برخورد «بسیار مودبانه» درباره «رعایت قانون در نوشته‌های انتخاباتی» تذکر داده است.

حسین رزاق، فعال رسانه‌ای، نیز در توییتر از تهدید به برخورد در صورت سخن گفتن علیه رئیسی خبر داده بود.

در روزهای گذشته همچنین از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و پلیس امنیت و پلیس فتا در تماس‌هایی از فعالان رسانه‌ای خواسته شده که هیچ مطلبی درباره نقد ابراهیم رئیسی منتشر نکنند.

یکی از این فعالان فضای مجازی به «زیتون» گفت که حتی پیش از انتشار مطلبی در این باره از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه تهدید شده و در پاسخ به این که «من تاکنون مطلبی منتشر نکرده‌ام»، به او گفته شده «برای پیشگیری» تماس گرفته‌ایم.

بر اساس این گزارش، برخی از فعالان رسانه‌ای نیز به دلیل سخنانشان در کلاب‌هاوس از سوی نهادهای امنیتی مورد فشار قرار گرفته‌اند.

تابستان سال ۶۷ هزاران زندانی سیاسی که در حال گذراندن دوران محکومیت خود بودند با فتوای روح الله خمینی اعدام شدند. ابراهیم رئیسی در جریان اعدام‌های سال ۶۷ از اعضای هیات منصوب خمینی، مشهور به «هیات مرگ» بود.

ایران اینترنشنال
تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More