شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

کمیسیون آموزش مجلس: حسین باغ‌گلی صلاحیت وزارت آموزش و پرورش را ندارد

 

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و چند تن از نمایندگان با اشاره به «سطحی بودن» برنامه‌های حسین باغ‌گلی او را فاقد صلاحیت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش دانستند.

مجلس شورای اسلامی روز شنبه ۳۰ مرداد بررسی صلاحیت کابینه ابراهیم رئیسی را آغاز کرد و پس از سخنان مخالفان و موافقان درباره کلیت کابینه، بررسی صلاحیت حسین باغ‌گلی برای وزارت آموزش و پرورش آغاز شد.

در ابتدای این جلسه، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و همچنین نمایندگان مخالف با اشاره به اینکه برنامه‌های باغ‌گلی «سطحی» است، او را فاقد سابقه اجرایی و تخصص کافی  و فاقد صلاحیت برای تصدی این سمت دانستند.

در گزارش کمیسیون آموزش آمده است که حسین باغ‌گلی فقط مدیرعامل مدارس امام رضا در مشهد بوده و برنامه‌هایش مشکلات آموزش و پرورش را حل نخواهد کرد.

این کمیسیون همچنین برنامه پیشنهادی باغ‌گلی درباره تامین نیروی انسانی شایسته در این وزارتخانه را سطحی دانست و تاکید کرد که او با ساختار و کلیات نظام بودجه‌ریزی در آموزش و پرورش نیز آشنایی ندارد.

جلال رشیدی کوچی، نماینده مرودشت، نیز گفت که انتظار بود برای حل مشکلات بزرگ وزارت آموزش و پرورش فردی بزرگ معرفی شود.

او تاکید کرد که همه معلمان با گرایش‌های سیاسی مختلف از معرفی حسین باغ‌گلی به عنوان وزیر آموزش و پرورش ناامید و عصبانی هستند.

سخنان رشیدی کوچکی و دیگر مخالفان حسین باغ‌گلی اعتراض نمایندگان مدافع وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را به دنبال داشت.

حسین باغ‌گلی ۴۳ سال دارد و سه سال پیش با حکم ابراهیم رئیسی به سمت «مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی» منصوب شد.

در جلسه صبح مجلس که به کلیت کابینه ابراهیم رئیسی اختصاص داشت دست‌کم دو نماینده از نبود وزیران زن و اهل سنت در این کابینه انتقاد کردند، برخی نمایندگان گفتند با این تیم اقتصادی که رئیسی معرفی کرده شعارهایش عملی نخواهد شد و یک نماینده هم گفت برخی وزیران پیشنهادی حتی اسم یکدیگر را نمی دانستند و در مجلس با هم آشنا شدند.

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More