شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

هشدار دادستان کل نسبت به حضور زنان در ورزشگاه

 

محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور نسبت به حضور زنان در ورزشگاه آزادی هشدار داد و گفت، « اگر با نصیحت و تذکر، این حرکت‌ها ادامه داشت برخورد قضایی خواهیم داشت.»

او خطاب به مسئولان ورزشی گفت،« سزاوار جمهوری اسلامی نیست که  مسئولان ورزشی زمینه ایجاد گناه در جامعه را فراهم کنند.»

منتظری افزود، «من به این مدیران نصیحت می‌کنم ما در نظام جمهوری اسلامی اجازه ایجاد بستر گناه در جامعه را نخواهیم داد؛ آن‌ها باید حرمت جامعه را حفظ کنند، اگر با نصیحت و تذکر، این حرکت‌ها ادامه داشت برخورد قضایی خواهیم داشت.»

دادستان کل کشور حضور زنان در ورزشگاه‌ها را «شکستن حریم عمومی» و« اشاعه گناه» دانست و گفت: « برخی دنبال این هستند که حریم‌ها را بشکنند، وقتی خانمی به ورزشگاه می‌رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه عریان مواجه می شود، گناه اتفاق می‌افتد؛ به حریم خصوصی مردم کاری نداریم اما در مجامع عمومی کسی حق آسیب رساندن به حریم عمومی را ندارد.»

دادستان کل تاکید کرد: «حضور زنان در ورزشگاه هیچ توجیه شرعی ندارد، قرار نیست در منظر عمومی هر کس هرطور که دلش خواست لباس بپوشد و یا رفتار کند.»

از سوی دیگر غلامحسین زمان آبادی،‌مشاور رییس فدراسیون فوتبال در امور فرهنگی و اجتماعی اعلام کرد، «حضور بانوان در بازی پرسپولیس و السد صحت ندارد. ما فعلا برنامه‌ای برای حضور بانوان در بازی‌های غیر از بازی‌های تیم‌ ‌ملی نداریم و باید مشکلات بر‌طرف شود تا آنها بتوانند در ورزشگاه حضور داشته باشند.»

این اظهارنظرها در حالی صورت گرفته است که روز گذشته، ۲۴ مهر، خبرگزاری ایلنا خبر  داد که  پس از «رایزنی‌های» فدراسیون فوتبال با شورای تامین تهران، این شورا موافقت کرده است، «خانواده بازیکنان تیم ملی فوتبال، همه تیم‌های ملی بانوان فوتبال و فوتسال، کارمندان زن فدراسیون فوتبال و البته تعدادی همیار هوادار زن» در ورزشگاه آزادی حاضر باشند و بازی را از نزدیک تماشا کنند.

از سوی دیگر خبرگزاری میزان، وابسته به قوه‌قضاییه، این خبر را تکذیب کرده است.

این خبرگزاری به نقل از «مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ» نوشت تاکنون «از سوی مراجع قانونی هیچ گونه مجوزی مبنی بر حضور خانم‌ها در استادیوم آزادی» صادر نشده است.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More