شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

آمریکا چند فرد و نهاد را به دلیل فروش قاچاقی محصولات پتروشیمی برای نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد نام چند فرد و نهاد مرتبط با یک «شبکه بین‌المللی قاچاق نفت» را به دلیل فروش ده‌ها میلیون دلار محصولات پتروشیمی ایران برای نیروی قدس سپاه پاسداران در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است. 

بنابر اعلام وبسایت وزارت خزانه‌داری آمریکا، یک کارگزار عمانی به نام محمود رشید عمور الحبسی با همکاری سپاه پاسداران، از طریق شرکت‌های خود اقدام به فروش و ارسال نفت ایران به مشتریان خارجی می‌کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود نوشت: «نیروی قدس سپاه پاسداران درآمدهای حاصل از فروش محصولات پتروشیمی ایران را به هزینه مردم این کشور صرف حمایت از فعالیت‌های مخرب می‌کند.»

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به تحریم اعضای یک شبکه بین‌المللی قاچاق نفت حامی سپاه قدس، در حساب توییتر خود نوشت: «ما به افشاگری و اختلال در فعالیت‌های حامیان نیروی قدس ادامه خواهیم داد.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا با اشاره به اینکه فروش محصولات پتروشیمی ایران از طریق واسطه‌های خارجی انجام می‌شود، گفت که شرکت‌های مرتبط با الحبسی در همکاری با مقام‌های نیروی قدس سپاه پاسداران، از جمله رستم قاسمی، گزینه ابراهیم رییسی برای تصدی وزارت راه و شهرسازی، در فروش نفت ایران واسطه‌گری می‌کردند.

این بیانیه افزود: الحبسی با دستکاری سیستم‌های شناسایی خودکار کشتی‌ها، جعل مدارک کشتی‌رانی و پرداخت رشوه، تحریم‌های بین‌المللی را دور زده است.

طبق این بیانیه، شرکت‌های نمر اینترنشنال مستقر در عمان و رومانی، شرکت تجارت پتروشیمی اوربیت مستقر در عمان و شرکت مریتایم بریوری ثبت شده در لیبریا به دلیل انجام این فعالیت ها تحت تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرند.  

بنابر اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، در مورد افراد و شرکت‌هایی که تحت تحریم‌ قرار گرفته‌اند، کلیه دارایی‌ها و سود ناشی از آنها مسدود شده و شهروندان آمریکا حق معامله با آنها را ندارند.

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More