شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

انتقاد از ترامپ به خاطر 'سخنان نژادپرستانه'

 

دونالد ترامپ به خاطر ظاهراً نام بردن از مهاجران هائیتی و آفریقا به‌عنوان کسانی که از ' کشورهای آشغال' به آمریکا سفر می‌کنند مورد انتقاد رسانه‌ها و برخی سیاستمداران حزب دموکرات قرار گرفته است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، ترامپ در دیدار روز گذشته با برخی از قانونگذاران آمریکایی و گفتگو با آنها در مورد حفاظت از مهاجران پس از ورود به آمریکا از کشور هائیتی و کشورهای آفریقایی به‌عنوان ' آشغالدانی' نام برده است.

به گزارش واشنگتن پست، ترامپ در طی سخنان خود گفته است آمریکا می‌بایستی تلاش کند تا مردم کشورهایی نظیر نروژ به مهاجرت به آمریکا تشویق شوند.

واشنگتن پست می‌نویسد: «سناتورها لیندسی گراهام، دیک دوربین، تام کاتن و باب گودلاته نیز در این جلسه حضور داشته‌اند و از این نوع اظهارنظر ترامپ شگفت‌‌زده شده‌اند.»

در واکنش به این سخنان نقل‌شده از سوی ترامپ دان لمون گزارشگر سی‌ان‌ان گفته است که «باید قبول کنیم که رئیس‌جمهوری آمریکا یک نژادپرست است.»

یکی از اعضای حزب جمهوریخواه نیز از ترامپ خواسته است به‌خاطر بیان این سخنان از مردم آمریکا پوزش‌خواهی کند.

با  این حال راج شاه سخنگوی کاخ سفید در دفاع از ترامپ گفته است: «برخی از سیاستمداران واشنگتن کارشان مبارزه با دولت آمریکا از جانب دولت‌های خارجی است اما پرزیدنت ترامپ فقط برای منافع آمریکا می‌جنگند. پرزیدنت ترامپ تنها آن‌دسته از قوانین مهاجرتی را می‌پذیرد که به اندازه کافی در مورد سیستم لاتاری و مهاجرت‌های زنجیره‌ای مراقبت کامل را بکنند تا از ورود افراطیون تروریست و ضربه زدن به اقتصاد کشور جلوگیری کنند.»

تاکر کارلسون از خبرگزاری فاکس نیوز گفته است: «همه آمریکایی‌ها از این زبان محاوره‌ای استفاده می‌کنند و ترامپ هم یک آمریکایی است.»

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More