شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

بازرسی منزل رئیس کمپین انتخاباتی ترامپ توسط اف‌بی‌آی

 

پلیس آمریکا از بازرسی منزل رئیس کمپین انتخاباتی ترامپ در راستای رسیدگی به پرونده دخالت احتمالی روسیه در انتخابات این کشور خبر داد.

به گزارش رویترز، پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) امروز چهارشنبه ۱۸ مرداد اعلام کرد که به یکی از منازل مسکونی مورد استفاده توسط «پل مانافورت»، مدیر کمپین تبلیغاتی رئیس جمهوری این کشور مراجعه کرده و آنجا را مورد تفحص و بازرسی قرار داد.

به گفته اف بی آی، این تفتیش منزل مانافورت در پی اتهامات وارد شده علیه دونالد ترامپ در خصوص همدستی با روسیه در جهت تاثیر گذاشتن بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته است.

به نوشته واشنگتن پست، پلیس فدرال آمریکا  در تاریخ ۲۶ جولای سال جاری میلادی با حکم بازرسی به منزل مانافورت مراجعه کرده و اقدام به ضبط کلیه اسناد و مدارک یافت شده در منزل رئیس کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ نمود.

سخنگوی مانافورت در واکنش به بازجویی امروز اف بی آی از منزل وی اعلام کرد که وی نهایت همکاری را با مامورین اف بی آی داشته و برای اجرای قانون به آنها کمک کرده است.

گفته می شود این بازرسی درست یک روز پس از دیدار مانافورت با اعضای کمیسیون اطلاعات سنای آمریکا و تقدیم چندین سند در خصوص پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به آنها صورت گرفته است.

پل مانافورت یکی از افرادی بوده که در جلسه پسر آقای ترامپ با وکیل روس حضور داشته است. او در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ پس از افشای روابط اقتصادی خارجی‌اش از مقامش در ستاد آقای ترامپ کنار رفت.

جلسه دونالد ترامپ جونیور با ناتالیا وسلنیتسکایا، وکیل روس، یکی از مواردی است که علیه آقای ترامپ و نزدیکانش مطرح شده است.

در این جلسه وکیل روس به پسر آقای ترامپ وعده داده بود که اطلاعاتی را علیه هیلاری کلینتون در اختیار ستاد آقای ترامپ می‌گذارد. یک افسر سابق اطلاعاتی روس هم در این جلسه حاضر بود.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More