شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت:

بیش از نیمی از افراد زیر ۱۸ سال در ایران چاقند

 

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، از چاق بودن ۶۰ درصد افراد زیر ۱۸ سال در ایران و همچنین کمبود ویتامین D در تمام گروه های سنی  خبر داد.

زهرا عبداللهی ۱۷ تیرماه  در کارگاه آموزشی و همایش یک روزه «بهبود تغذیه در جامعه نیروی انتظامی» گفت: «در سال ۱۳۹۰ آمار بدست آمده از چاق بودن نوجوانان زیر هجده سال  ۵۰ درصد بوده که در حال حاضر این آمار با افزایش ۱۰ درصدی روبروست.»

به گفته عبداللهی، ۲۰ درصد از کودکان، دچار چاقی شکمی هستند که دلیل عمده آن  مصرف روغن، نمک، قند و شکر بیش از حد مجاز است و همچنین این گروه سنی مصرف میوه و سبزی و لبنیات کمتر از میزان  لازم مصرف می کنند.

براساس اظهارات مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، نخستین ریسک فاکتوربیماری‌های غیر‌واگیر، الگوی غذایی و تغذیه نامناسب در کشور است.

او همچنین  با اشاره به کمبود  ویتامین D در همه رده‌های سنی گفت که این کمبود می‌تواند در بروز آسم و آلرژی، دیابت نوع دو، ام اس و انواع سرطان ها موثر باشد.

عبداللهی اعلام کرد که وزارت بهداشت برای  مبارزه با این فقدان در حال تجویز مکمل و غنی سازی و همچنین بروز تغییرات غذایی به صورت  همزمان است.

بر اساس اعلام مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ، در سال ۱۳۸۰ بالغ بر ۵۷ درصد علت مرگ و میرها، ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر بوده که در سال ۱۳۹۰، این میزان به ۷۶ درصد رسید که این مساله، یک معضل جهانی است.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More