شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تاکید شماری از جمهوری‌‌خواهان بر پیگیری شکایت‌های ترامپ‌ و عدم پذیرش پیروزی بایدن

شماری از نمایندگان ارشد جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا اعلام کردند که هنوز جو بایدن را به عنوان رییس‌جمهوری منتخب نپذیرفته‌اند و از اقدام دونالد ترامپ برای «پیگیری قانونی در اعتراض به نتایج شمارش آرا» حمایت می‌کنند.

لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه، از دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا خواست که «سخت بجنگد» و شکست خود را در رقابت با جو بایدن نپذیرد. او گفت که ادعاهای ترامپ درباره تقلب باید بررسی شود.

گراهام به فاکس نیوز گفت: یکی از دلایلی که دونالد ترامپ نباید شکست را بپذیرد این است که جمهوری‌خواهان دیگر «هرگز» قادر نخواهند بود در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوند.

او افزود: کمپین ترامپ در این انتخابات به چندین مورد برخورد کرده که پس از فوت افراد برای آنها رای غیابی ثبت شده است.  

کوین مک‌‌کارتی، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا، در توییتی نوشت: «هر رای قانونی باید شمرده شود. هر شمارش باید به صورت کامل انجام شود. هر اقامه دعوی باید شنیده شود. فقط و فقط آن موقع است که آمریکا تصمیم گرفته چه کسی در رقابت پیروز شده است.»

مک‌کارتی همچنین در گفت‌و گویی فاکس نیوز این انتخابات را رقابتی‌ترین انتخابات در تاریخ معاصر آمریکا خواند و گفت: «به همین دلیل است که همه آرا باید شمرده شده، در همه جاهای لازم بازشماری صورت گرفته و به کلیه دعواهای حقوقی رسیدگی شود.»

بیل هگرتی، نماینده جمهوری‌خواه منتخب مجلس سنا و سفیر سابق ترامپ در ژاپن، اعلام کرد به کمپین ترامپ کمک مالی ارائه کرده تا «از صحت انتخابات» دفاع کند. او همچنین با تکرار جمله‌ای از ترامپ گفت: «تا پایان انتخابات راه درازی باقی مانده.»

تد کروز، نماینده جمهوری‌خواه سنا، در گفت‌وگو با فاکس نیوز گفت: «تنها در یکی از شهرهای میشیگان به دلیل اشتباه سیستم، شش هزار رای ترامپ به اسم جو بایدن ثبت شد و دقیقا همین سیستم برای شمارش آرای کل شهرهای ایالت میشیگان مورد استفاده قرار گرفته بود. این مساله باید بررسی شده و اطمینان حاصل شود شمارش آرا در کل این ایالت درست انجام شده است.»

او افزود: در شرایطی که رسیدن به حقیقت سخت است، می‌توان طبق روال قانون مدارک خود را به دادگاه ارائه کرد تا در نهایت دیوان عالی در مورد آن تصمیم بگیرد. او با اشاره به حل اختلاف نامزدهای ریاست‌جمهوری ۲۰۰۰، پیش‌بینی کرد «رویه‌ای مشابه» نیز در انتخابات ۲۰۲۰ سپری شود.

وال‌استریت ژورنال یک‌شنبه خبر داد کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، ضمن ارسال ایمیل‌هایی به هواداران خود، درخواست کمک مالی کرده است. بر اساس این گزارش در یکی از این ایمیل‌ها آمده است: «ترامپ به شما احتیاج دارد. با کمک به صندوق دفاع از انتخابات، قدمی پیش گذاشته و به او بپیوندید.»

در میان چهره‌های جمهوری‌خواه، تنها میت رامنی، عضو مجلس سنا، و جورج دابلیو بوش، رییس‌جمهوری پیشین آمریکا، پیروزی بایدن را به او تبریک گفته‌اند.

از سوی دیگر، سی‌ان‌ان به نقل از منابع آگاه گزارش‌ داد ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، و جراد کوشنر، مشاور و داماد ترامپ، از او خواسته‌اند نتیجه انتخابات را بپذیرد.

 

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More