شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

دفاع ترامپ از سیاست‌های دولت آمریکا در خاورمیانه

در چهارمین شب گردهمایی ملی جمهوری‌خواهان، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، ضمن پذیرش رسمی نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات، از سیاست‌های دولتش در خاورمیانه دفاع کرد.

ترامپ در سخنرانی پنج‌شنبه شب خود در کاخ سفید گفت: «وقتی من روی کار آمدم خاورمیانه در آشوب بود. داعش در حال یکه‌تازی بود و ایران داشت قدرت می‌گرفت و هیچ پایانی برای جنگ افغانستان متصور نبود. من از توافق وحشتناک و یک‌طرفه هسته‌ای ایران کنار کشیدم. ما در یک عملیات تروریست شماره یک جهان، قاسم سلیمانی، را از بین بردیم.»

او گفت: من برخلاف دولت‌های قبلی بر قولم وفادار بودم و اورشلیم را به عنوان پایتخت واقعی اسرائیل به رسمیت شناختم. ما همچنین حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت شناختیم و در همین ماه برای اولین بار در ۲۵ سال گذشته در ‌خاورمیانه به یک توافق صلح رسیدیم.

ترامپ افزود: برخلاف دولت‌های قبلی، من آمریکا را از ورود به جنگ‌های جدید بازداشتم و نیروهای ما در حال بازگشت به خانه هستند.

او به تلاش‌های دولت برای حمایت از ارتش اشاره کرد و گفت: ما حدود دو و نیم هزار میلیارد دلار برای بازسازی کامل ارتش هزینه کردیم که در ابتدای کار من به‌شدت از رمق افتاده بود.

ترامپ گفت: در دوره جدید ریاست‌جمهوری خود بازهم بزرگ‌ترین اقتصاد تاریخ را خواهیم ساخت و با سرعت به سمت اشتغال‌زایی، افزایش درآمدها و رفاهی بی‌سابقه حرکت خواهیم کرد.

رییس‌جمهوری آمریکا با اشاره به تلاش‌های دولتش در مبارزه با کرونا گفت پیش از پایان سال جاری  یا حتی زودتر به واکسن دست خواهیم یافت.

ترامپ در ادامه به نقد عملکرد جو بایدن، رقیب انتخاباتی خود، پرداخت و گفت: جو بایدن سال‌هاست که مشاغل آمریکایی را به کشورهای دیگر فرستاده و فرزندان این کشور را به جنگ‌های بی پایان فرستاده است.

او با اشاره به این‌که این دوره مهم‌ترین انتخابات تاریخ آمریکاست، گفت: در این انتخابات یا رویای آمریکایی را نجات می‌دهیم یا این‌که اجازه می‌دهیم یک برنامه سوسیالیستی سرنوشت کشورمان را نابود کند.

ترامپ گفت: ما چهار سال اخیر را صرف جبران خسارت‌هایی کردیم که جو بایدن در ۴۷ سال اخیر به آمریکا وارد کرده بود. بایدن شرم‌آورترین سابقه را در مجموعه‌ای از فاجعه‌بارترین خرابکاری‌ها و خیانت‌ها دارد. او همیشه در قسمت اشتباه تاریخ ایستاده است.

او افزود: بایدن مکررا خواستار بخشش همه مهاجران غیرقانونی بود، به جنگ عراق رای موافق داد، با ماموریت حذف اسامه بن لادن مخالفت کرد، با کشتن سلیمانی مخالفت کرد، نظاره‌گر سربرآوردن داعش بود و از قدرت گرفتن چین به عنوان اتفاقی مثبت برای جهان و آمریکا یاد کرد.

ترامپ همچنین با هشدار نسبت به رویکرد بایدن به چین گفت: چین حامی جو بایدن است و به شدت می‌خواهد او پیروز شود و من این را براساس اطلاعات خیلی خوبی می‌گویم. اگر بایدن انتخاب شود، چین کشور ما را تصاحب خواهد کرد.

در بخش‌های مختلف این گردهمایی، طرفداران دونالد ترامپ در حمایت از نامزدی او در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ صحبت کردند.

جف ون درو، نماینده نیوجرسی در کنگره، در این گردهمایی جو بایدن را «سوسیالیست» نامید و به دلیل آنچه «افراطی‌گری» خواند از او انتقاد کرد و گفت اگر ترامپ انتخابات شود حمایت از ارتش، پلیس و سالمندان افزایش خواهد یافت و آمریکا از نظر انرژی به استقلال خواهد رسید.

میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان در سنا، نیز گفت: دموکرات‌ها نمی‌خواهند که طبقه متوسط در آمریکا بهبود پیدا کند. او گفت دموکرات‌ها می‌خواهند در همه عرصه‌ها به مردم بگویند چگونه زندگی کنند.

مک‌کانل افزود: ما نمی‌گذاریم رسانه‌های لیبرال که قصد دارند همه نهادهای این کشور را از بین ببرد به جمهوری‌خواهان زورگویی کنند.

این سناتور جمهوری‌خواه گفت: ما در شرایط شیوع کرونا از خانواده‌های آمریکایی حمایت می‌کنیم و اقتصاد را احیا خواهیم کرد.

رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک، نیز با انتقاد شدید از نحوه برخورد دموکرات‌ها با ناآرامی‌ و نا‌امنی به مردم آمریکا گفت: اجازه ندهید دموکرات‌ها با آمریکا همان کاری را بکنند که با نیویورک کردند.

جولیانی گفت: ترامپ با علاقه‌اش به آمریکا، با اخلاق منظم کاری، درک عمیق از سیستم حکومتی و تاکید بر ارزش‌های آمریکایی سبک زندگی را در این کشور نجات داده و آن‌ را ارتقا خواهد داد. او از مردم خواست به ترامپ رای بدهند تا ایالات متحده دوباره کشوری امن شود.

تام کاتن، نماینده جمهوری‌خواه سنا نیز در بخش دیگری گفت: رییس‌جمهور با کشتن قاسم سلیمانی به عنوان مغز متفکر تروریسم ایران، انتقام جان صدها آمریکایی را گرفت.

کاتن گفت: جو بایدن برای آیت‌الله‌ها محموله‌های پول نقد می‌فرستاد، اما رییس‌جمهور ترامپ قرارداد هسته‌ای ایران را پاره کرد. جو بایدن با اسرائیل مانند یک دردسر برخورد می‌کرد، اما رییس‌جمهور ترامپ سفارت آمریکا را به اورشلیم منتقل کرد و پیمان‌های صلح در خاورمیانه را شکل داد.

کاتن افزود: جو بایدن به مدت ۵۰ سال با قراردادهای تجاری وحشتناک که به تعطیلی کارخانه‌ها و اخراج کارگران آمریکایی منجر شد باعث قدرت گرفتن چین شد، اما رییس‌جمهور ترامپ در برابر تقلب، دزدی و دروغگویی چین ایستاد.

ایوانکا ترامپ، فرزند دونالد ترامپ و از مشاوران ارشد او، در گردهمایی ملی جمهوری‌خواهان گفت: من قبول دارم که سبک ارتباطی پدرم به مذاق همه خوش نمی‌آید و توییت‌هایی که می‌فرستد تا حدی فیلتر نشده است، اما نتایج کار او نمایانگر همه چیز است.

ایوانکا ترامپ افزود: رییس‌جمهور ترامپ برخلاف همه انتظارات موفق شد دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان را گرد هم بیاورد تا مهم‌ترین طرح اصلاح سیستم کیفری این نسل را به تصویب رساند.

 

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More