شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

شماری از جمهوری‌خواهان سنای آمریکا طرحی را برای تحریم حقوق بشری خامنه‌ای و رییسی ارائه کردند

تد کروز، عضو جمهوری‌خواه سنای آمریکا، و ۱۶ سناتور جمهوری‌خواه دیگر برای اعمال تحریم‌های حقوق بشری علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و ابراهیم رییسی طرحی را به کنگره ارائه کردند.

تام کاتن، جان باراسو، کوین کرمر، ران جانسون، تام تیلیس، راجر مارشال، لیندزی گراهام، ریک اسکات، مایک راوندز، مایک بران، بیل هگرتی، جان هاون، جان کورنین، سیندی هاید اسمیت، تاد یانگ و مارکو روبیو دیگر امضا کنندگان این طرح هستند.

تد کروز خطاب به سنای آمریکا نوشت: «خامنه‌ای با توسل به فساد، خشونت و توقیف اموال، ثروت دزدیده شده از مردم ایران را جمع می‌کند و ابراهیم رییسی مسئول کشتن ده‌ها هزار ایرانی بی‌گناه است. هر دوی آنها باید تحت شدیدترین تحریم‌های آمریکا قرار گیرند.»

جان باراسو، دیگر سناتور جمهوری‌خواه، با اشاره به اینکه خامنه‌ای و رییسی «سابقه حقوق بشری خوفناکی» دارند و تحت نظر آنها هزاران زندانی سیاسی ایرانی اعدام شده‌اند، گفت که دولت آمریکا باید به جای لغو تحریم‌های جمهوری اسلامی، علیه این «رژیم فاسد و خطرناک» بایستد و تحریم دو نفر از «بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر جهان» نقطه آغازین خوبی برای این کار است.

سناتور کوین کرمر نیز در دفاع از این طرح نوشت که خامنه‌ای و رییسی از مقام خود برای ثروتمندتر کردن خود استفاده می‌کنند و در همین حال به ترساندن شهروندان ایران و متحدان آمریکا ادامه می‌دهند.

کرمر افزود: طرح ما باعث می‌شود جو بایدن نتواند تحریم‌های این «اعضای فاسد رژیم ایران» را لغو کند.

سناتور جانسون، دیگر امضا کننده این طرح، گفت: در حالی که ایران «بزرگ‌ترین حامی تروریسم دولتی جهان» است، جو بایدن به جای رسیدگی به این تهدیدها دارد برای بازگشت به مذاکرات هسته‌ای تلاش می‌کند و برای تطمیع مقام‌های جمهوری اسلامی، تحریم‌های آنان را لغو می‌کند.

او افزود: آمریکا نباید تحریم‌های رژیم‌هایی را که رهبرانشان مانند خامنه‌ای و رییسی، شهروندان خود را می‌ترسانند و از طریق حمایت از «نیروهای نیابتی تروریست» در خارج از کشور بی‌ثباتی ایجاد می‌کنند، کاهش دهد.

 

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More