شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.
آلبوم عکس

شکایت خانواده ترامپ از دو بانک: آمار ما را به کنگره ندهید!

خانواده ترامپ، شامل دونالد ترامپ و سه فرزندش، همراه با هفت شرکت وابسته به این خانواده، از دویچه بانک آلمان و کپیتال وان آمریکا شکایت کردند تا اطلاعات مالی آن‌ها را به کنگره این کشور ندهد.

پیش‌تر نمایندگان دموکرات کنگره از طریق دادگاه از این دو بانک خواسته‌ بودند تا داده‌های مالی خانواده ترامپ را در اختیار آن‌ها قرار دهد. این در راستای تحقیق کمیته‌های کنگره آمریکا بر احتمال فساد مالی خانواده رییس‌جمهوری آمریکا است.

این دو بانک دهه‌هاست به خانواده ترامپ وام می‌دهند و حساب‌های مالی آن‌ها را در اختیار دارند. البته این دو بانک در ۲۰۱۷ میلادی، درخواست کنگره را برای ارائه داده‌های مالی این خانواده رد کردند.

این احتمال از آن‌جا قدرت گرفته است که دونالد ترامپ چه در زمان کمپین‌های انتخاباتی و چه پس از آن، از انتشار فرم‌های مالیاتی خود، خودداری کرد. از سنت‌های انتخاباتی آمریکا، انتشار این فرم‌هاست.

ترامپ چه در آن زمان و چه هم‌اکنون می‌گوید که چون سازمان مالیات در مورد فعالیت‌های مالی او تحقیق می‌کند، نمی‌تواند این فرم‌ها را منتقل کند.

وکیل‌های خانواده ترامپ می‌گویند این اقدام کنگره، «آزار دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا است تا همه جوانب امور مالی شخصی او، تجارت و اطلاعات خصوصی رییس‌جمهوری و خانواده‌‌اش را بگردند و از آن‌ها برای آسیب سیاسی به او استفاده کنند.»

پیش‌تر ترامپ و خانواده‌اش از طریق دادگاه سعی کرده بودند تا جلوی تحقیق‌های کنگره را بگیرند ولی قاضی گفت نمی‌تواند جلوی کنگره را بگیرد.

همچنین تحقیقی در روزنامه نیویورک تایمز، پبشتر ترامپ را متهم کرده بود که دست‌کم معادل ۴۱۳ میلیون دلار، در پرداخت مالیات بر ارث تقلب کرده است.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More