شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

هر هفته نزدیک به ۱۰۰ غیرنظامی در یمن کشته یا زخمی شده است

 

آژانس پناهندگان سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کرد طی سال گذشته میلادی، دستکم  چهار هزار و ۸۰۰ غیر نظامی در جنگ داخلی یمن کشته یا زخمی شده‌اند.

بر اساس داده‌های این گزارش، که روز پنجشنبه ۱۶ اسفند منتشر شد، بیشتر شمار قربانیان در مناطق غربی یمن جانشان را از دست داده‌اند.

تقریبا نیمی از قربانیان (۴۸درصد) در غرب یمن و در اطراف منطقه حدیده کشته شده‌اند. بندر حدیده از تابستان گذشته صحنه درگیری‌های خونینی میان نیروهای دولتی با شورشیان شیعی بوده است. نیروهایی که کنترل این منطقه را در دست داشته‌اند و در حال حاضر هم از قدرت و نفوذ زیادی در این منطقه برخوردارند.

بندر حدیده نه تنها به لحاظ استراتژیک بسیار پراهمیت است؛ بل که تراکم جمعیتی هم در آن بالا است. لذا درگیری‌‌های سال گذشته میلادی در این منطقه، به کشته و زخمی شدن شمار بالایی از غیرنظامیان انجامیده است. غیرنظامیان و قربانیانی که در میان آن‌ها صدها کودک نیز گزارش شده است.

این آمار غیر نظامی‌هایی که کشته یا زخمی شده‌اند؛ جدا از آمار آن‌ دسته از غیرنظامی‌هایی است که قربانی سوء تغذیه یا بیماری‌های ناشی از شرایط جنگی شده‌اند.

تخمین زده شده است که ۸۵هزار کودک در یمن در اثر بیماری و سوء تغذیه در آستانه مرگ قرار گرفته‌اند. برآورد می‌شود که به طور روزانه هشت کودک در یمن کشته می‌شوند.

در گزارش آخر آژانس پناهندگان سازمان ملل، همچنین به این نکته اشاره شده که ۳۰ درصد غیرنظامی‌هایی که کشته یا زخمی شده‌اند در خانه‌های خود هدف قرار گرفته‌اند.

آژانس پناهندگان سازمان ملل می‌گوید غیرنظامیان در یمن، کماکان به طور جدی با خطرهای امنیتی مختلف و تضییع حقوق اولیه‌شان مواجه‌اند.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More