شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

کشتی که شنبه مورد حمله قرار گرفت پیشتر از سوی مالک اسرائیلی فروخته شده بود

نیویورک تایمز گزارش داد کشتی که روز شنبه ۱۲ تیر در مسیر جده عربستان سعودی به بندر جبل علی امارات متحده عربی هدف حمله قرار گرفت به تازگی از سوی شرکت اسرائیلی که مالک آن بود به یک شرکت دیگر که ارتباطی با اسرائیل ندارد، فروخته شده بود.

به گزارش نیویورک تایمز، یک مقام امنیتی اسرائیل گفت: «احتمالا این کشتی مورد حمله یک پهپاد ایرانی یا کماندوهای نیروی دریایی آن قرار گرفته است.»

به نوشته نیویورک تایمز، از آنجایی که کشتی‌های متعلق به اسرائیل طی ماه مارس در منطقه مورد حمله قرار گرفته بودند، آمریکا برای عبور و مرور کشتی‌های اسرائیلی در خلیج‌فارس و مناطق مجاور اسکورت فراهم کرده است. به گفته مقام‌های آمریکایی، هشدارهایی نیز در مورد هدف ایران برای حمله به این کشتی‌ها داده شده است.

شبکه ۱۲ اسرائیل روز شنبه پس از وقوع حمله به این کشتی، اعلام کرد مقام‌های دفاعی این کشور در حال بررسی این موضوع‌اند که آیا ایران عامل حمله احتمالی به این کشتی بوده یا خیر.

بنابر گزارش این شبکه، خدمه این کشتی در اثر حمله آسیبی ندیده‌اند و خود کشتی نیز آسیب زیادی ندیده و پس از حادثه به مسیر خود ادامه داده است.

خبر حمله به کشتی اسرائیلی در شرایطی منتشر شد که موسسه تحقیقاتی اینتل‌لب روز شنبه ۱۲ تیرماه تصاویری ماهواره‌ای از تخریب ناشی از حمله به یکی از تاسیسات سازمان انرژی اتمی ایران در کرج را منتشر کرد. برخی ناظران گفتند که حمله به کشتی اسرائیلی ممکن است در واکنش به تخریب تاسیسات سازمان انرژی اتمی ایران باشد.

نیویورک تایمز همچنین در مورد واکنش ایران به این حمله نوشت: «ایران رسما مسئولیت حمله دریایی روز شنبه را به عهده نگرفت، اما نهادهای رسانه‌ای در ایران و رسانه‌های خاورمیانه نزدیک به ایران، به طور گسترده‌ای در مورد این حمله گزارش دادند.»

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More