شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

شرکت فیس‌بوک پیام‌رسان‌های واتس‌اپ، اینستاگرام و مسنجر را به هم وصل می‌کند

 

شرکت فیس‌بوک در نظر دارد ویژگی پیام‌رسانی اپلیکیشن‌های واتس‌اپ، اینستاگرام و فیس‌بوک مسنجر خود را با هم تلفیق کند. با اعمال این تغییر، کاربران هر یک از این برنامه‌ها می‌توانند برای یکدیگر پیام ارسال کنند.

ادغام ویژگی ارسال پیام بین این سه اپلیکیشن به معنی راه‌اندازی یک ابزار تازه یا تعطیلی پیام‌رسان‌های فعلی نیست، بلکه فیس‌بوک می‌خواهد زیرساخت فنی برنامه‌های ارتباطی خود را به شکل هماهنگ با هم بازطراحی کند.

پس از این اتفاق، در صورتی که کاربری از اینستاگرام استفاده کند، می‌تواند از همان جا برای کاربر دیگری که تنها واتس‌اپ را روی گوشی خود نصب کرده است پیام ارسال کند.

فیس‌بوک می‌گوید کلیه پیام‌های رد و بدل شده در این ساختار به شکل کامل رمزنگاری خواهند شد.

یکی از سخنگو‌های فیس‌بوک در این رابطه گفت: «ما می‌خواهیم بهترین تجربه ممکن از پیام‌رسانی را ایجاد کنیم. مردم می‌خواهند پیام‌رسانی سریع، ساده، قابل اعتماد و خصوصی داشته باشند.»

این مسئول فیس‌بوک همچنین گفت فرآیند شناسایی جزئیات این طرح و پیاده‌سازی آن طولانی و پیچیده خواهد بود، اما کار آن از همین حالا شروع شده است.

فیس‌بوک امیدوار است با اعمال این تغییرات در سطح شبکه وسیع خود بتواند کاربرانش را بیش از گذشته در تعامل با یکدیگر نگه دارد و به انتخاب اول کاربران برای خدمات پیام‌رسانی تبدیل شود.

پیاده‌سازی چنین قابلیتی همچنین به این شرکت امکان را می‌دهد تا از نظر نمایش تبلیغات، پلت‌فرم قدرتمندتری را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. طی ماه‌های گذشته رشد درآمد فیس‌بوک از طریق تبلیغات کند شده است.

فیس‌بوک بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری در جهان کاربر دارد و با تلفیق کانال‌های مختلف خود می‌تواند به شکل بهتری با رقبایی مانند iMessage اپل و خدمات پیام‌رسانی گوگل رقابت کند.

این شرکت سال گذشته میلادی را با دشواری‌های شدیدی پشت سر گذاشت و رسوایی‌های مربوط به انتشار داده‌های خصوصی کاربران در نوبت‌های مختلف باعث شد اعتماد مردم به آن بیش از هر زمان دیگری کاهش پیدا کند؛ مساله‌ای که باعث ایجاد کمپین‌هایی برای حذف فیس‌بوک از روی گوشی‌ها هم شد.

 

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More