شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

محقق‌های هاروارد: «اوموآموا» می‌تواند سفینه فضایی‌ها باشد

 

بیگانه‌ها ممکن است در راه زمین باشند.

محقق‌های دانشگاه هاروارد بر پایه ظاهر و نحوه حرکت یک جسم بین‌ستاره‌ای به نام «اوموآموا» نتیجه گرفته‌اند که این مسافر بین‌ستاره‌ای شاید سفینه فضایی‌ها در مسیر کاوش زمین باشد.

سال گذشته، یک محقق با کمک تلسکوپی در جزیره هاوایی، توانست اولین جسم بین‌ستاره‌ای را که در تاریخ معاصر از منظومه شمسی می‌گذرد، رصد کند. این جسم، پیام‌آور یا اوموآمو نامگذاری شد.

اوموآمو همانند قایق‌های سبک‌بار، ارتفاعی دست‌کم یک دهم پهنایش دارد و به‌همین‌خاطر توانسته بر قوانین جاذبه فائق آید و از دیگر ستاره‌ها بگذرد و به منظومه شمسی برسد.

محقق‌های هاروارد می‌گویند این امر می‌تواند نشانه‌ای از آن باشد که بیگانگان این جسم را طراحی کرده‌اند.

البته اگر اوموآمو یک سفینه فضایی باشد، الزاما موجودات فضایی مسافرش نیستند و می‌تواند یک سفینه بدون سرنشین و با کنترل از راه دور باشد.

طراحی این جسم، خواه کار دست موجوداتی هوشمند باشد خواه بر حسب تصادف به این شکل درآمده باشد، به اوموآمو اجازه می‌دهد تا نزدیک به ۳۰۰هزار کیلومتر در ساعت حرکت کند.

همچنین طراحی این جسم به آن اجازه داده تا همانند ذره‌های غبار، از جاذبه ستارگان بگریزد و بتواند راهش را به منظومه شمسی باز کند.

بشر پیش از این نمونه‌های نخستین سفینه‌های سبک‌بال را طراحی کرده است ولی این سفینه‌ها در آزمون‌های نخستین جواب پس نداده‌اند.

بر روی کاغذ، این سفینه‌ها که پهنایشان بسیار بیشتر از ارتفاع‌شان است، می‌توانند با سرعتی نزدیک به سرعت نور به حرکت درآیند و از منظومه شمسی خارج شوند.

 

*تصویر این خبر، شبیه‌سازی ناسا از اوموآمو است.

 

خبرنگار ایران اینترنشنال
تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More