شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه : می‌توانیم از فواصل دور هدف را با موشک بزنیم

 

علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران روز یکشنبه ۱۶ مهرماه گفت: اکنون نیروی دریایی سپاه دارای شناورهای تندرو حامل موشک‌هایی است که قادر است از فواصل زیاد هدف را مورد اصابت قرار دهد.

او که در مراسم یادواره شهدای ۱۶ مهر سخن می گفت تاکید کرد که هرگونه تردد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و تنگه هرمز توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی کنترل و رصد می‌شود.

به گزارش ایسنا،  تنگسیری افزود: با حضور نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس، دشمن در آب‌های تحت نظارت ما حضور ندارد.

او یادآور شد که در زمان جنگ ایران و عراق نیروی دریایی سپاه ۱۳۹ مقابله‌به‌مثل با آمریکایی‌ها داشته است.

تنگسیری مهمترین مقابله به مثل را ۱۶ مهر سال ۱۳۶۶ عنوان داشت که به گفته او طی عملیاتی که توسط سپاه صورت گرفت یک بالگرد آمریکایی مورد هدف موشک سپاه قرار گرفت.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: آمریکایی‌ها در زمان جنگ، سکوها و کشتی‌های نفتی ایرانی را در خلیج‌فارس مورد هدف قرار می‌دادند، ولی کشورهای حامی صدام و اروپایی‌ها به‌راحتی در این دریا نفت جابجا می‌کردند.

تنگسیری همچنین گفت : بعد از جنگ هشت ساله میان ایران و عراق ، نیروی دریایی سپاه 2 مورد آمریکایی‌ها، 2 مورد انگلیسی‌ها، یک مورد کانادایی‌ها و یک مورد استرالیایی‌ها که به آب‌های سرزمینی ما واردشده بودند را دستگیر کرد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: اکنون نیروی دریایی سپاه دارای شناورهای تندرو حامل موشک‌هایی است که قادر است از فواصل زیاد هدف را مورد اصابت قرار دهد.

او اضافه کرد: نیروی دریایی سپاه دارای سلاح‌هایی است که قادر است بالگردها و هواپیماها را ساقط کند و یا آتش حجیمی ایجاد کند که بخشی از این سلاح‌ها در رزمایش‌ها به نمایش گذاشته‌شده است.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More