شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل: «دشمن»ابرها و برف‌های ایران را می‌دزدد

 

 

غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، تغییرات اقلیمی ایران را «مشکوک» ذکر کرد و عامل این تغییرات را « دخالت‌ خارجی‌ها» دانسته است.

این مقام ارشد نظامی جمهوری اسلامی روز دوشنبه، ۱۱ تیر ماه در سومین کنفرانس ملی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی مدعی شده است، «تغییرات اقلیمی در ایران مشکوک به دخالت خارجی‌هاست».

به گزارش رسانه‌های داخلی، ابرهایی که به عقیده او «دشمن خارجی» از آسمان ایران می‌رباید؛ ابرهایی است  که «یکسال پیش قرار بود سپاه بارورشان کند».

جلالی ادعا کرده است،‌« اسرائیل و یکی از کشورهای همسایه ابرهای در حال ورود به ایران را غیربارور می‌کنند؛ علاوه بر این ما با بحث ابردزدی و برف‌دزدی نیز مواجه هستیم».

او در توضیح این ادعا گفته است ، « در نتیجه مطالعاتی که طی چهارسال گذشته در ارتفاعات افغانستان تا مدیترانه مورد بررسی قرار گرفته است، نشان داده که  همه ارتفاعات بالای دو هزار و ۲۰۰متر در این محدوده پر از برف ولی ارتفاعات ما خشک بوده است».

به گزارش رسانه‌ها،  زمستان سال ۱۳۹۶، سپاه برای بارور‌سازی ابرها اعلام آمادگی کرد و وزارت نیرو هم اعلام کرد که قصد دارد از هواپیماهای نیروی هوایی سپاه پاسداران برای بارورسازی ابرها استفاده کند.

این در حالی‌است که این پروژه نیز همچون پروژه‌های دیگر در ایران برای بارور سازی، نتوانست به حل بحران خشکسالی در ایران کمک کند.

بر اساس گزارش‌های کارشناسان، پیش‌بینی شده است که سال ۱۳۹۷ خشک‌ترین سال آبی تاریخ ایران باشد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More