شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

رهبر جمهوری اسلامی: برنده‌ی اصلی انتخابات، نظام اسلامی است

 

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، انتخابات روز جمعه را جلوه‌ای از اندیشه‌ی نو و جذاب مردم‌سالاری اسلامی در مقابل دیدگان جهانیان خواند و با تأکید بر لزوم حضور بسیار پرحجم مردم پای صندوق‌های رأی گفت: «روز جمعه هر فردی رأی بیاورد، برنده‌ی اصلی انتخابات، ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند».
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز، چهارشنبه، ۲۷ اردی‌بهشت‌ماه در دیدار با جمعی از مردم استان‌های قزوین، زنجان و سمنان، مردم‌سالاری دینی را یک تجربه‌ی جدید دانست که به‌وسیله‌ی نظام جمهوری اسلامی و آیت‌الله خمینی به بشریت عرضه شده است و ملت ایران در روز جمعه، بار دیگر تبلور این اندیشه‌ی نو را در معرض دید جهانیان قرار خواهد داد.

رهبر انقلاب اسلامی انتخابات روز جمعه را مورد توجه دو گروه در دنیا دانست، یکی مسؤولان و دستگاه‌های مختلف در آمریکا و اروپا و اسرائیل و کشورهای به‌گفته‌ی او، دنباله‌رو آمریکا در منطقه و دوم  ملت‌های منطقه که به گفته‌ی او با «تحسین و حسرت به حضور مردم در روز جمعه چشم دوخته‌اند».

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ناامنی گسترده‌ی موجود در منطقه‌ی غرب آسیا و شمال آفریقا، گفت: «در چنین محیط ناامنی، جمهوری اسلامی ایران با لطف و عنایت الهی، با آرامش و امنیت کامل، در تدارک برگزاری انتخابات است که این موضوع بسیار بااهمیت است و باید قدر و ارزش آن دانسته شود.»

علی خامنه‌ای فضای آزادی، فضای تأثیرگذار بودن رأی مردم و محیط امن و آرام کنونی را مرهون نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: «اگرچه برخی از این فضای آزادی استفاده، ولی آن را نفی و ناسپاسی می‌کنند.» او برگزاری انتخابات آزاد و رقابتی و رأی مردم به‌منظور انتخاب رئیس‌جمهوری را برای ملت‌های منطقه که دولت‌های آنها به گفته‌ی او، تحت حمایت و سیطره‌ی امریکا هستند، یک رؤیا دانست.
رهبر جمهوری اسلامی، حضور مردم پای صندوق‌های رأی را حاوی دو پیام مهم دانست: «نشان دادن اعتماد و علاقه‌ی مردم به نظام جمهوری اسلامی» و «نشان دادنِ زنده بودن و پای کار و مصمم بودن ملت ایران».
آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کرد که هرچه حضور مردم پای صندوق‌های رأی بیشتر باشد و هرچه انضباط و پای‌بندی کنونی به قانون بیشتر باشد، آبرو و احترام ملت ایران نزد ناظران جهانی بیشتر خواهد شد. او رعایت انضباط و پای‌بندی به قانون را در سه مرحله‌ی «قبل از انتخابات، روز انتخابات و بعد از انتخابات» بسیار با اهمیت دانست و گفت: «ملت ایران تجربه کرده است که رعایت این انضباط تا چه حد به نفع اوست و بی‌انضباطی و رعایت نکردن قانون، تا چه میزان مضرّ است.»
رهبر جمهوری اسلامی گفت که معتقد به برنده و بازنده در انتخابات نیست، زیرا هر کسی که رأی بیاورد، برنده‌ی اصلیِ انتخابات، نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران است.

آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه دشمنان از نزدیک صحنه‌ی انتخابات را رصد می‌کنند، اعلام کرد که «باید چهره‌ی ملت ایران در مقابل بدخواهان، چهره‌ای مصمم و دارای عزم راسخ برای تصمیم‌گیری و در عین حال چهره‌ای همراه با اعتماد به نفس، قدرتمند و با آرامش باشد».
رهبر جموری اسلامی با اشاره به برخی سخنان ناشایستی که در جریان رقابت‌های انتخاباتی بیان شد، گفت: «اگرچه این سخنان شایسته‌ی ملت ایران نبود، اما حضور مردم همه‌ی این مسائل را حل خواهد کرد و این سخنان تأثیری نخواهد داشت.»
او با تأکید بر این‌که حضور مردم و عزم راسخ آنها در انتخابات، به نظام اسلامی آبرو خواهد بخشید، به علاقمندان نامزدها و ستادهای آنها را به رعابت متانت و انضباط توصیه کرد.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More