شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

مطهری: هر کس با خارجی‌ها ملاقات می‌کند جاسوس نیست

 

علی مطهری نماینده تهران در مجلس گفت که جمهوری اسلامی ایران در رفتار با مردم و مخالفان خود مشکل دارد و نگاه امنیتی باید تغییر کند زیرا هر کسی که با خارجی‌ها ملاقات می‌کند «جاسوس و نفوذی» نیست.

مطهری یک‌شنبه ۹ اردیبهشت ماه در دانشگاه صنعتی اصفهان با اعلام مخالفات از «اختیاری کردن حجاب» گفت که حجاب اختیاری موجب «برهنگی» می‌شود.

مطهری« این گفته دانشجویان مبنی بر اینکه گشت ارشاد را مجلس به قانون تبدیل کرده است» را حرف «اشتباهی» دانست و گفت که «گشت ارشاد را دولت اجرا می‌کند و در اختیار مجلس نیست».

این نماینده مجلس «مقاومت در برابر گشت ارشاد را کار اشتباهی» دانست و افزود که«حکومت اسلامی باید حجاب را «به شکل درست» کنترل کند».

مطهری در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت که اگر از فردا جمهوری اسلامی ایران از «آرمان‌های فلسطین» دست بر دارد، مردم فکر نکنند که مشکلات حل خواهد شد.

 

نظام باید به انتخاب مردم هر چند اشتباه، احترام بگذارد

 

مطهری همچنین تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران باید انتخاب مردم هر چند «اشتباه» احترام بگذارد و نباید شرایطی ایجاد شود که مردم از اظهارنظر «ترس» داشته باشند.

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر اجرای قانون اساسی گفت که فصل سوم قانونی اساسی به حقوق مردم اشاره دارد اما گاهی در جمهوری اسلامی ایران اجرا نمی‌شود.

او به لیست امید انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت که این لیست شاید «درخشان نباشد اما ناامیدکننده» هم نیست.

مطهری با تاکید بر اینکه «نظارت استصوابی» باید روزی حل شود، اضافه کرد: «هم‌اکنون برای تعیین صلاحیت کاندیداهای انتخابات باید استعلام‌های چهارگانه کفایت کند اما گاهی تحقیقات محلی برای تعیین صلاحیت کاندیداها به کار گرفته می‌شود که این اشتباه است. مجلس باید در این خصوص اقدام کند که البته شورای نگهبان ممکن است آن را رد کند و تا زمانی که شورای نگهبان این موضوع را رد کند، همچنان با این مشکل روبرو خواهیم بود».

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More