شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تغییر ساعات کار در ۹ استان برای مدیریت مصرف برق

 

دولت به استانداران در تمامی شهرهای استان‌های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان و نیز در شهرهایی از استان‌های کرمان، فارس، یزد، ایلام و سمنان اختیار داد ساعات شروع و پایان کار ادارات را به ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ تغییر دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اعضای هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود با عنایت به گرمای بیش از حد هوا و لزوم مدیریت مصرف برق توسط ادارات دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی، برای گذر از اوج مصرف در تابستان سال جاری، با جابه‌جایی ساعات کار به منظور استفاده از تمامی ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی برای بهینه سازی مصرف انرژی موافقت کرد.
هیأت وزیران همچنین تمامی وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی غیر دولتی و بنگاه‌های تولیدی را مکلف کرد نسبت به تولید برق با استفاده از مولدهای اضطراری خود در ساعات ۱۲ الی ۱۶ در ماه‌های تیر و مرداد اقدام نمایند.
دستگاه‌های مذکور همچنین موظف شدند در فصل تابستان به نحوی در مصرف انرژی برق مدیریت کنند که مصرف آنها نسبت به مدت مشابه در سال قبل حداقل ۱۰ درصد کاهش یافته و به منظور مدیریت برق مصرفی تجهیزات سرمایشی، دمای محیط کار حداقل ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم و سیستم‌های سرمایشی و روشنایی پس از پایان وقت اداری از مدار خارج گردند.

به گفته‌ی آرش کردی مدیرعامل توانیر، مصرف برق در کشور به نسبت پارسال در زمان پیک ۹/۳ درصد و از ابتدای سال تاکنون ۸/۶ درصد رشد داشته است.

کردی تصریح کرد: «در حال حاضر تولید برق در کشور مشکل خاصی ندارد و ۴۹ هزار و ۷۰۰ مگاوات را می‌توانیم تأمین کنیم، اما نگرانی ما از روند افزایشی مصرف برق است که اگر در تابستان و مطابق آن الگویی که در سال گذشته داشتیم افزایش مصرف داشته باشیم، یک مقدار نگران‌کننده است و باید مدیریت مصرف را بیشتر اعمال کنیم».

همچنین چندی پیش مدیریت بحران استان خوزستان، در پی افزایش دمای هوا به بیش از ۴۹ درجه سانتی‌گراد جهت رفاه حال شهروندان و صرفه جویی در مصرف انرژی،  ساعت اداری درتمامی شهرهای استان برای بانک‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی (به‌جز مراکز عملیاتی، خدماتی، امدادی، بهداشتی و درمانی بیمارستان‌ها و مراکز آتش‌نشانی) از روز یک‌شنبه مورخ ۲۸ خردادماه تا چهارشنبه مورخ ۳۱ خرداد ماه ساعت ۱۲ اعلام کرد. پیش از این ساعت اداری در شهرهای اهواز، باوی، کارون و حمیدیه برای امروز یک‌شنبه مورخ ۲۸ خردادماه تا ساعت ۱۳ اعلام شده بود.
این اطلاعیه در حالی صادر شد که در چند روز اخیر و با بالا رفتن گرمای هوا خاموشی های نسبتا گسترده ای را در شهرهای استان شاهد بودیم.تا جایی که فشار بالای مصرف برق باعث آتش سوزی در یکی از ایستگاههای برق در اهواز شد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More