شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

رئیس بنیاد مسکن: برای بازسازی مناطق زلزله‌زده نیازمند تجهیزات سپاه‌ هستیم

 

بنیاد مسکن و قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه ئاسداران به منظور بازسازی مناطق زلزله زده غرب ایران، تفاهم‌نامه مشترک امضا کردند.

این تفاهم‌نامه در نشست مشترک بین رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه امضا شد.

علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این نشست اعلام کرد: «در امر بازسازی روستاها نیازمند مشارکت و همکاری سپاه هستیم. سپاه امکانات، ماشین آلات و تجهیزات مهندسی خوبی در منطقه دارد و قرار است با کمک سپاه این بازسازی انجام شود.»

بر اساس این تفاهمنامه، تسریع در عملیات تخریب و آواربرداری واحدهای آسیب‌دیده، تامین مصالح، کمک به حمل مصالح و همکاری در تامین اسکان و سرپناه موقت از سوی بنیاد مسکن به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه سپرده شده است.

عبادالله عبداللهی، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه در این نشست گفت:‌«قرارگاه خاتم الانبیا عهده دار رسیدگی به ۷۴ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۴ هزار نفر از شهرستان سرپل ذهاب تا شهر ازگله شد.»

به گزارش خبرگزاری مهر، وی «از آمادگی قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای احداث همزمان اسکان موقت و اسکان دائم خانواده‌های زلزله‌زده» خبر داد.

از سوی دیگر، برخی مسوولان مناطق زلزله زده در روزهای گذشته بیشترین مشکل مناطق آسیب‌دیده را اسکان شهروندان حادثه دیده دانسته‌اند.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، قرارگاهی از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در حال حاضر «بزرگ‌ترین پیمان‌کار پروژه‌های دولتی ایران» به شمار می‌رود.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پس از پایان جنگ ایران و عراق و به دستور آیت الله علی خامنه‌ای‌، رهبر جمهوری اسلامی تشکیل شد و هدف از تأسیس آن «آب‌رسانی، صدور نفت و گاز، پروژه‌های سدسازی، انتقال آب و نیرو و راه‌سازی» اعلام شد. این شرکت تحت تحریم‌های بین‌المللی قرار دارد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More