شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

متهم اصلی پرونده تجاوز در ایرانشهر دستگیر شد

 

محمد قنبری، فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان  از دستگیری سومین متهم اصلی پرونده تجاوز به تعدادی از زنان در ایرانشهر خبر داد.

به گفته قنبری، این پرونده چهار متهم داشت که  پیش از این دو متهم دستگیر شده بودند و تلاش برای دستگیری متهم چهارم ادامه دارد.

خبر تجاوز به  زنان در ایرانشهر اولین بار توسط طیب ملازهی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه‌های نماز عید فطر امسال مطرح شد. ملازهی گفت به «۴۱ زن» در این شهر تجاوز شده است.

در پی انتشار این خبر، گروهی از مردم این شهر  با تجمع در مقابل فرمانداری خواستار مجازات عاملان تجاوز شدند.

این موضوع واکنش‌های بسیاری را از سوی مقامات ایران در پی داشت. به طوری که محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران، انتشار این خبر را «آب در آسیاب دشمن ریختن» دانست و امام جمعه ایرانشهر  را تهدید به شکایت و پیگرد قضایی کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور جمهوری اسلامی هم «خبر تجاوز به ۴۱ زن» را تکذیب کرد و گفت «آنچه به صورت رسمی تا این لحظه گزارش شده و شکایت رسمی کرده‌اند، چهار مورد بوده است.»

از سوی دیگر مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه زاهدان نیز در حمایت از ملازهی، از همه زنانی که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند خواست تا بدون ترس شکایت کنند.

به گفته رئیس سازمان پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان تاکنون تنها ۴ زن در رابطه با این پرونده به این سازمان مراجعه کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More