شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

مدیرکل فرودگاه ‌کرمانشاه: هیچ کشور خارجی برای زلزله‌زدگان ایران کمکی ارسال نکرد

 

مدیر کل فرودگاه بین‌المللی «اشرفی اصفهانی» کرمانشاه ضمن اشاره به اینکه «هیچ کشور خارجی برای زلزله‌زدگان ایران کمکی ارسال نکرده است»، گفت: «فقط بهداشت جهانی ‌محموله ۴۰ تنی ‌پزشکی به این مناطق فرستاده است.»

مجتبی بیاتی، ضمن تکذیب خبرهای مربوط به کمک‌های ارسالی از سوی فرانسه به مناطق  زلزله‌‌زده اظهار داشت: «در روزهای گذشته هیچ‌گونه کمکی از کشور فرانسه و دیگر کشورها به کرمانشاه و مناطق زلزله‌زده ارسال نشده است.»

به گزارش تسنیم، مدیرکل فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه اظهار داشت: «در روزهای گذشته ۵۱۰ پرواز در این فرودگاه نشست و برخاست داشته که۹۰۰  تن محموله کمک‌های ایرانی برای مردم زلزله‌زده ارسال شده است.»

 

  • رئیس جمعیت هلال احمر: پذیرای کمک‌های خارجی هستیم

این در حالی‌است که اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر درمورد کمک‌های بین‌المللی به حادثه دیدگان خبر داد: «ما راه را بازگذاشته‌ایم‌ تا اگر نهادهای بین‌الملل بخواهند کمکی انجام دهند، این کار برای آنها امکان‌پذیر باشد تا حالا نیز بعضی از این کمک‌ها ارسال شده و قرار است بعضی دیگر ارسال شود، در مجموع پذیرای کمک‌ها هستیم.»

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین از اسکان صددرصدی مردم در مناطق زلزله‌زده خبر داده و گفت: «۵۵ هزار دستگاه چادردرمناطق زلزله‌زده توزیع شده و تقریبا اسکان اضطراری به صورت کامل صورت گرفته و ممکن است برخی از مناطق به لکه‌گیری‌هایی نیاز داشته باشد.»

پیوندی که برای بازدید از مناطق زلزله‌زده و روند امدادرسانی روز جمعه ۲۶ آبان،  به استان کرمانشاه سفر کرده است، گفت: «از همین رو اگر افرادی با کسانی در مناطق مواجه شدند که چادر به آنها اختصاص پیدا نکرده است و یا نیاز به کمک‌رسانی دارند حتما با شماره ۱۱۲تماس بگیرند تا امدادرسان‌های جمعیت هلال احمر به سرعت به محل اعزام شوند.»

رئیس جمعیت هلال احمر، همچنین ضمن اعلام این خبر که  از شنبه ۲۷ ابان، بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته در مناطق زلزله‌زده توزیع خواهد شد، گفت: از روز دوشنبه ۲۹ آبان، بسته‌های یک ماهه به میان افراد توزیع خواهد شد و این روند ادامه خواهد داشت.»

شامگاه روز یکشنبه ۱۲ آبان زلزله‌ای به قدرت ۷/۳ ریشتر مناطق عمدتا کردنشین غرب ایران را لرزاند. زلزله کرمانشاه به منطقه وسيعی از سرپل‌ذهاب، قصرشيرين، ثلاث باباجانی، اسلام‌آباد و ساير شهرستان‌های غرب استان خسارات سنگينی وارد کرده که صدها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است. منابع خبری داخلی گزارش دادند که عملیات آواربرداری و جست‌وجو در مناطق زلزله‌زده تقریبا به اتمام رسیده و عمده ساکنان این مناطق نیز اسکان اضطراری داده شده‌اند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر حدود ۱۰۰ ساعت از زلزله غرب ایران می‌گذرد. زلزله‌ای که هشت شهر و ۱۲۰۰روستا را تحت تاثیر قرار داده است.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More