شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.
آلبوم عکس

هفتادمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت در آلمان کار خود را آغاز کرد

 

مراسم افتتاح هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت در آلمان روز سه‌شنبه، ۱۷ مهر‌ماه، برگزار شد. این نمایشگاه دهم تا ۱۴ اکتبر (۱۸ تا ۲۲ مهر) به‌روی علاقه‌مندان باز خواهد بود.

در نمایشگاه کتاب فرانکفورت امسال که با حضور ۱۱۰ کشور جهان برگزار می‌شود، ۷۵۰۰ ناشر حاضرند و ۴هزار رویداد برگزار خواهد شد.

برآورد شده است که دست‌کم ۲۸۶هزار نفر از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد و همچنین، شش درصد رشد در خرید و فروش حق کپی‌رایت در این دوره از نمایشگاه، پیش‌بینی شده است.

میهمان افتخاری امسال این نمایشگاه، کشور گرجستان است. برای انتخاب مهمان افتخاری در این نمایشگاه، پیش‌شرط‌هایی لازم است که یکی‌از آن‌ها استفاده مناسب و بهینه از ظرفیت‌های نمایشگاه فرانکفورت در سال‌های پیشین آن است.

این نمایشگاه با حضور فرانک والتر اشتاین مایر رئیس‌جمهور آلمان، افتتاح شد. رئیس جمهور آلمان در  مرکز گفت‌و‌گوهای امسال این نمایشگاه با عنوان«در دوران توفانی فعلی چگونه از آزادی دفاع کنیم» با ایوانا سایکو نویسنده کروات و اشتفان هارتمن نویسنده بلژیکی به گفت‌وگو نشست. 

ایران که خود عضو پیمان حقوق مولف (کپی‌رایت) نیست، در این نمایشگاه با دو غرفه با مجموع متراژ ۲۲۲ متر حاضر شده و امیدوار است که حق ترجمه منتخبی از کتاب‌های فارسی، به ناشران خارجی فروخته شود.

پیش‌تر عنوان شده بود که برخی ناشران ایرانی نتوانسته‌اند برای ورود به نمایشگاه کتاب فرانکفورت ویزا دریافت کنند، ولی درنهایت این مشکل برای برخی از آنان حل شده است.

 

گزارشی از  علی اصغر رمضانپور از محل این نمایشگاه :

 

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More