شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

وزیر ارتباطات: اینستاگرام فیلتر نمی‌شود

 

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خبر فیلترینگ اینستاگرام را تکذیب کرد و با قاطعیت گفت، «اینستاگرام فیلتر نمی‌شود».

وزیر ارتباطات دولت دوازدهم، روز چهارشنبه، ۱۳ تیر ماه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، به کاربران رسانه‌های اجتماعی اطمینان داد که  اینستاگرام فیلتر نمی‌شود.

وی در مورد فعالیت «هاتگرام و طلاگرام» نیزتاکید کرد، « قبلا بخشنامه ای در این خصوص صادر و مواضع وزارت ارتباطات را اعلام کردیم».

وزیر ارتباطات درست ساعاتی پس از آن‌که معاون اول دادستان کل کشور اعلام کرد که فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار دادستان کل ایران قرار گرفته است،‌ در صفخه توئیتر خود در مورد این موضوع واکنش نشان داد و گفت: موضوع پیگیری برخی برای «فیلتر» سرویس‌های مختلف اینترنتی تازگی ندارد.

 

 

خبرگزاری فارس صبح روز چهارشنبه، ۱۳ تیرماه به نقل از محمد مصدق،‌ معاون اول دادستان کل از فیلترینگ اینستا گرام خبر داد.

به گزارش این خبرگزاری، مصدق در مورد  «فعالیت برخی از افراد تحت عنوان سلبریتی در فضای مجازی و جمع آوری پول به بهانه کمک به افراد بی بضاعت که منجر به کلاهبرداری‌های متعددی شده است» تصریح کرد:« دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده است».

به گفته او« تعدادی از این افراد شناسایی شده ‌اند و در برخی استان‌ها پرونده‌هایی در حال رسیدگی است،‌و با آنها برخورد می‌شود».

معاون اول دادستان کل کشور تصریح کرد: «فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد».

این در حالی‌است که وزیرارتباطات  دولت روحانی نیز در  واکنش به این سخنان، طرح موضوع فیلترینگ اینستاگرام را «  طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری شفاف‌ سازی سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیر دانست».

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More