شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

 حردانی در مصاحبه با ایران اینترنشنال: بازی با سیرالئون شخصیت تیم ملی ایران را پایین آوردعادل حردانی، بازیکن پیشین تیم ملی ایران، طی مصاحبه‌ای اختصاصی با ایران اینترنشنال در روز یک‌شنبه ۲۷ اسفند گفت که تیم ملی ایران در راه آماده‌سازی برای جام جهانی باید با بهترین‌ تیم‌های دنیا بازی کند و برگزاری دیدار دوستانه با سیرالئون به «شخصیت ایران ضربه زد».

تیم ملی فوتبال ایران در راه آماده‌سازی برای بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، عصر دیروز شنبه ۲۶ اسفند در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی تهران مقابل تیم ناشناخته سیرالئون که با تیم دوم خود به ایران سفر کرده بود به پیروزی ۴ به صفر رسید.

عادل حردانی، بازیکن سابق تیم‌های ملی فوتبال و استقلال تهران که ساکن شهر «نیوکسل» انگلستان است در گفتگوی اختصاصی با بخش ورزشی ایران اینترنشنال درباره این بازی گفت: «این دیدار از نظر فنی بار مثبتی برای تیم ملی ایران دربرنداشت چون تیم سیرالئون با تیم دوم و حتی سوم خود به تهران آمده بود و نتوانست حریف تدارکاتی مناسبی برای بازیکنان تیم ملی ایران باشد».

او با انتقاد ازکارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران که از برگزاری این مسابقه ابراز رضایت کرده بود، افزود: «سرمربی تیم ملی درطول این سال‌ها هر زمان که اراده کرده با تعطیلی لیگ برتر، اردوی تیم ملی را تشکیل داده و خواستار برگزاری دیداردوستانه با تیم‌هایی شده که حضور آن‌ها هیچ کمکی به تیم ملی نمی کند. تیم ملی فوتبال ایران به عنوان اولین تیم صعودکننده به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از قاره آسیا باید با تیم‌های مطرح دنیا بازی دوستانه برگزار کند، اما درعین ناباوری می بینیم که تیم ملی به جای بازی با تیم‌های بزرگ با تیمی مانند سیرالئون روبرو شد که برگزاری این مسابقه هیج ارزشی برای ایران نداشت و برعکس باعث زیرسئوال رفتن شخصیت تیم ملی شد».

این کارشناس فوتبال ساکن «نیوکسل» تصریح کرد: «به نظر من این ضعف از مسئوولان  فدراسیون فوتبال است که درمقابل خواسته‌های کی‌روش کوتاه می‌آیند و به برخی از اظهارات بی‌منطق سرمربی تیم ملی واکنشی نشان نمی‌دهند که به واقع باید گفت که این مسائل در کمتر فدراسیون فوتبالی در دنیا رخ می دهد».

ملی‌پوش اسبق تیم ملی فوتبال ایران در ادامه از اظهارات کارلوس کی‌روش در کنفرانس خبری بعد از بازی با سیرالئون به شدت انتقاد کرد و گفت: «هر زمانی که تیم ملی فوتبال ایران قرار است به تورنمنت بزرگی اعزام شود سرمربی تیم ملی با انجام مصاحبه‌های آتشین و غیرمنطقی می‌خواهد فضایی را درجامعه به وجود بیاورد که اگر تیم ملی در آن تورنمنت نتیجه نگرفت همه تقصیرها به گردن مسئوولان فدراسیون و رسانه‌ها بیفتد و خود او از هرگونه ایراد درامان بماند که به نظر من این حرکت کی‌روش از نظر ورزشی مردود است و او باید با برقراری ارتباط درست و اصولی با رسانه‌ها و منتقدین، فضای دوستانه را برای تیم ملی در آستانه بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ به وجود بیاورد که درحال حاضر با روندی که او در پیش گرفته آینده خوبی برای تیم  ملی درجام جهانی پیش‌بینی نمی‌کنم».

عادل حردانی همچنین درخصوص اظهارات مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال درحمایت از کارلوس کی‌روش و مناسب بودن بازی تدارکاتی با سیرالئون گفت: «صحبت‌های آقای تاج دراین باره با منطق فوتبال همخوانی ندارد. باید از رئيس فدراسیون فوتبال پرسید در کجای دنیا مسئوولیت برگزاری بازی دوستانه با سرمربی تیم ملی است؟ و اینکه آیا کارلوس کی‌روش درزمان حضور در تیم ملی پرتغال نیز مسئوول برگزاری بازی دوستانه و انتخاب تیم‌ها بود؟ کاملا مشخص است که در این بین، هماهنگی خوبی بین رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی برقراراست و کارهای مربوط به هماهنگی برگزاری بازی‌های تدارکاتی، پشت پرده و با تایید آقای تاج و زیر نظر کی‌روش صورت می‌گیرد و این برای شخصیت فوتبال ایران خوب نیست».

بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال تهران درپایان خاطرنشان کرد: «من منکر دانش فنی بالای کارلوس کی‌روش نیستم، اما بعضی از کارهای او با ِسمتش همخوانی ندارد. او سرمربی تیم ملی است و مسائل فنی باید زیر نظر او باشد، اما خیلی از کارهایی که به کی‌روش ارتباطی ندارد با نظر این مربی انجام می‌شود و باید گفت که بروز این مسائل تنها به خاطر کم‌کاری و مدیریت غلط مسئوولان فدراسیون فوتبال و به خصوص مهدی تاج، رئیس آن است که اگر روند به همین منوال  باشد فدراسیون فوتبال درماه‌های آینده با چالش جدی مواجه خواهد شد».

تازه چه خبر؟
بنا بر اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال، شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ جان باخته است. منابع نزدیک به خانواده شاهین...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More