شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

وزیر اطلاعات:‌ نباید آرامش فعالان اقتصادی را به مخاطره انداخت

 

محمود علوی وزیر اطلاعات، در جلسه شورای اداری استان لرستان،‌ گفته است « نباید تحت عنوان برخورد با مفاسد اقتصادی، آرامش فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران را به مخاطره انداخت.»

وزیر اطلاعات در حالی از« آرامش فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران» سخن گفته که رئیس قوه قضائیه در روزهای گذشته به «اخلاگران بازار» هشدار جدی داد.

اوگفته بود،‌« گر مصداق افساد فی الارض باشد اعدام و اگر غیر از این باشد تا ۲۰ سال حبس و تمام اموال آنها مصادره می شود؛ در اجرای این قانون تردید نخواهیم کرد و نیروهای امنیتی موظفند در اسرع وقت آنها را شناسایی و به قوه قضاییه معرفی کنند.»

این در حالی‌است که محمود علوی، روز شنبه ۱۶ تیر ماه با تاکید بر اینکه «دستگاه اطلاعاتی باید امنیت روانی و اقتصادی آحاد جامعه را تأمین کند»، گفت:«مردم حق امنیت با همه ابعاد آن را دارند و ارتقاء احساس امنیت و آرامش همراه با نشاط برای جامعه امری ضروری است و رشد معنوی را در پی خواهد داشت.»

وزیر اطلاعات با اشاره به« اذیت و آزار دادن مردم در فضای مجازی» گفت: باید به گونه‌ای عمل کرد تا آرامش و امنیت از مردم سلب نشود و همگان به ویژه مسئولان در این زمینه باید تلاش کنند.

علوی تاکید کرد:‌«دشمنان در جنگ اقتصادی واحدهای تولیدی و عرصه‌های کارآفرینی را هدف قرار داده‌اند و در این شرایط باید با شنیدن مشکلات و حرف مردم، آن را با تدبیر رفع کرد.»

رهبر جمهوری اسلامی نیز روز چهارشنبه، ۶ تیرماه،  در تایید سخنان لاریجانی،‌ خواست که با «مختل‌کنندگان امنیت اقتصادی برخورد شود».

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More