شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

 آمار رسمی ایران از شیوع کرونا: حدود ۴۴ هزار و ۶۰۶ مبتلا و ۲۸۹۸ فوتی

بر اساس تازه‌ترین آمار دولت جمهوری اسلامی حدود ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر مبتلا به کرونا شده و ۲۸۹۸ نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری فوت شده‌اند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران، روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین، با اعلام آمار روزانه شیوع ویروس کرونا در این کشور «از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۴۴ هزار و ۶۰۶ مورد رسید.»

این در حالی است که بر اساس اسنادی از وزارت بهداشت ایران که به دست ایران اینترنشنال رسیده، نتیجه بیش از ۱۰۴ هزار آزمایش‌های ارسالی کرونا مثبت بوده و برخی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها از انجام تست‌‌ کرونا برای تعدادی از بیماران متقاضی خودداری می‌کنند.

پیشتر یک مقام سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بود که احتمالا آمار واقعی مبتلایان کرونا در ایران پنج برابر آمار رسمی است.

جهانپور ادامه داد: «در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در کشور به ۲۸۹۸ نفر رسید.»

به گفته این مقام دولتی، ۳۷۰۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و تاکنون ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر از بیماران نیز پس از بهبودی، از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین با تاکید بر خودداری از حضور در تفرجگاه‌ها در روز ۱۳ فروردین، گفت: «گر اقلیتی با ساده‌انگاری برخورد کنند و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را جدی نگیرند، ممکن است با مانعی به نام قانون مواجه شوند.»

او درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها نیز گفت: «تعطیلی تا ۲۰ فروردین ادامه دارد و فاصله‌گذاری اجتماعی تا این تاریخ تمدید شده است و قاعدتا تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و همه اماکنی که شامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بود، ادامه دارد و برای بعد از بیستم هم مجددا تصمیم‌گیری و یا بخشی یا همه آن تمدید می‌شود.»

جهانپور همچنین با بیان این که «مشارکت در طرح غربالگری کرونا در کشور از مرز ۶۵ میلیون نفر گذشت»، درباره این طرح ادامه داد: « تا وقتی که بیش از ۹۵ درصد افراد ثبت‌نام شوند این طرح ادامه خواهد داشت.»

او با بیان این که «ممکن است امروز اطلاعات فرد وارد شده باشد و فردا علائم داشته باشد» گفت: «وقتی افراد علائم جدیدی پیدا کنند می‌توانند در سامانه اطلاعات خود را وارد کنند.»

بر اساس اسنادی که به دست ایران اینترنشنال رسیده، دست‌کم ۱۶ استان ایران همچنان در وضعیت قرمز بحران کرونا قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین درباره قربانیان الکل تقلبی در این کشور گفت: «۳ هزار و ۱۱۷ مسمومیت ناشی از مصرف فرآورده‌های الکلی تقلبی در کشور ثبت شده که ۷۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۶۲ نفر دچار نابینایی و کم‌بینایی شده‌اند.»

او ادامه داد: «تاکنون ۲۸۴ نفر نیاز به خدمات دیالیز پیدا کرده و دچار مشکلات کلیوی شده و ۳۲۰ نفر از این افراد معادل ۱۰ درصد از افراد مسموم، فوت کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More