شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

آتش‌سوزی در بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی مهاباد چند مصدوم و خسارات بسیار گسترده برجا گذاشت

آتش‌سوزی در بازارچه کالاهای خارجی مهاباد، بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی این شهر، طی نخستین ساعات بامداد شنبه، چند مصدوم برجا گذاشت و بخش گسترده‌ای از مغازه‌ها و کالاهای موجود در این بازارچه نیز در آتش سوخت.

بنابر گزارش‌ها، آتش‌سوزی در این بازارچه که در بلوار محمد امین احمدی مهاباد قرار دارد از سی دقیقه بامداد شنبه آغاز شد و به گفته مدیرعامل آتش‌نشانی مهاباد دست‌کم ۳۰ درصد مغازه‌های آن در آتش سوخت.

بازارچه اصغری مهاباد دارای دو بخش قدیمی و جدید است با بیش از ۵۰۰ باب مغازه است که یکی از بازارچه‌های مهم غرب ایران به شمار می‌آید و انواع  لوازم خانگی، صوتی و تصویری و پوشاک خارجی در آن عرضه می‌شود.

خبرگزاری ایرنا  یک ساعت پس از وقوع این آتش‌سوزی گزارش داد که چند نفر در جریان این آتش‌سوزی مجروح شدند و تعداد دیگری نیز دچار دودگرفتگی شدند.

این خبرگزاری افزود که وسعت آتش‌سوزی هر لحظه در حال افزایش است و تمامی خودروهای اطفای حریق سه ایستگاه آتش‌نشانی مهاباد به همراه همه ماموران این ایستگاه‌ها به محل حادثه اعزام شدند.

علاوه بر نیروهای آتش‌نشانی مهاباد، برای مهار این آتش‌سوزی از خودروهای آتش‌نشانی مجتمع پتروشیمی مهاباد و تیپ ۳۶۴ پیاده نصیرزاده ارتش نیز درخواست کمک شد.

در ساعت سه و نیم بامداد شنبه، رحمان احمدی، مدیرعامل آتش‌نشانی مهاباد، از مهار آتش‌سوزی بازارچه اصغری این شهر خبر داد و گفت که آتش‌نشانان بعد از دو ساعت تلاش و تخریب دیوارها، با ورود به داخل بازارچه و آتش‌سوزی را مهار کردند.

مدیرعامل آتش‌نشانی مهاباد تاکید کرد که میزان خسارات آتش‌سوزی بازارچه اصغری بسیار گسترده است و فعلا نمی‌توان آن را برآورد کرد.

همزمان شهرداری مهاباد در اطلاعیه‌ای هشدار داد که با وجود مهار‌ آتش‌سوزی در بازارچه اصغری این شهر، به دلیل تخریب بخشی از دیوارها حین اطفای حریق، «هرلحظه امکان ریزش سقف بازارچه، گاز گرفتگی و حوادث ناگوار» برای حاضران در محوطه این بازارچه وجود دارد.

در اطلاعیه شهرداری عنوان شد که نیروهای امنیتی و نیروهای امدادی در محل این بازارچه حضور دارند و از مردم خواسته شد تا محل را ترک کنند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More