شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

در آتش‌سوزی بیمارستان ویژه بیماران کرونا در استان ذی‌قار عراق ده‌ها نفر جان‌باختند

تعداد جان‌باختگان آتش‌سوزی ناشی از انفجار سیلندرهای اکسیژن بیمارستان بیماران مبتلا به کرونا در شهر ناصریه، در استان ذی‌قار عراق، به ۵۸ نفر رسید.

با افزایش تعداد قربانیان، معترضان در اطراف بیمارستان الحسین شهر ناصریه تجمع کردند و در اعتراض به شرایط نامناسب معیشتی در این کشور شعار «انقلاب» سر دادند.

آتش‌سوزی از بخش قرنطینه شروع شده و به ساختمان اصلی بیمارستان سرایت کرده بود. بیشتر کشته‌شدگان از بیماران بستری شده در بخش قرنطینه بودند.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، پس از یک نشست اضطراری با کابینه و مقام‌های ارشد امنیتی، ضمن صدور دستور تحقیق و تفحص از این حادثه، مدیر این بیمارستان، مدیر بهداشت و درمان منطقه و رییس پدافند غیرعامل منطقه را از سمتشان تعلیق کرده و دستور بازداشت هر سه نفر را صادر کرد.

محمد الحلبوسی، رییس پارلمان عراق، این آتش‌سوزی را نشان‌دهنده شکست حاکمیت در محافظت از جان مردم عراق دانست و خواستار پایان دادن به این «شکست فاجعه‌بار» شد.

صبح دوشنبه نیز یک آتش‌سوزی دیگر در طبقه‌های چهارم و پنجم وزارت بهداشت عراق در بغداد رخ داد، که هیچ‌کس در آن آسیب ندید.

کمتر از سه ماه پیش نیز در ماه آوریل، در حادثه دیگری که خشم گسترده عمومی را در پی داشت، ۸۲ نفر در آتش‌سوزی در یک بیمارستان ویژه بیماران مبتلا به کرونا در بغداد کشته شدند.

الکاظمی پس از این حادثه نیز دستور تحقیق و تفحص صادر کرد و از کلیه بیمارستان‌ها نیز خواست که خطرات احتمالی مرتبط با آتش‌سوزی را ارزیابی کنند.

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More