شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

آرش کسروی، موبد زرتشتی و دو تن از دوستانش، به دست افرادناشناس در کرمان به قتل رسیدند

پیکر به قتل رسیده آرش کسروی، موبد زرتشتی و دو دوستش که  از ۳۱ تیر ماه ناپدید شده بودند روز چهارم مرداد در شهر ماهان پیدا شد.کسروی، ساکن کالیفرنیا بود و از سال گذشته برای شرکت در آیین درگذشت پدر خود داریوش کسروی به ایران سفر کرده بود و پس از آن برای رسیدگی به کارهای انحصار وراثت به طور موقت در کرمان اقامت داشت.

وب‌سایت هفته نامه امرداد که اخبار و رویدادهای زرتشتیان ایران را پوشش می‌دهد در همین باره خبر داد که آرش کسروی، موبد زرتشتی، از سه روز قبل به همراه دو تن از دوستانش ناپدیده شده بود و اکنون پیکر بی‌جان هر  سه تن آنها در شهر ماهان کرمان پیدا شده است.

بنابر این گزارش، پس از ناپدید شدن آرش کسروی و دو تن از دوستانش، خانه مسکونی این موبد زرتشتی جست‌وجو شده اما «اثری از او پیدا نشده بود» و بستگان این سه تن، پلیس آگاهی کرمان را در جریان گم شدن این موبد زرتشتی و دو تن از همراهانش گذاشته بودند.

وب‌سایت هفته نامه امرداد  افزود که «پس از سه روز پیکر بی‌جان آرش کسروی و دو تن از دوستان او در شهر ماهان» پیدا شده است و «به گفته شاهدان، پلیس آگاهی قتل را تایید کرده» است اما هنوز «هویت قاتل یا قاتلان و انگیزه‌ قتل نامشخص است.»

آرش کسروی، موبد زرتشتی و فرزند مهربانو کاویانی و داریوش کسروی در سال ۱۳۴۶ خورشیدی در کرمان زاده شده بود. همسر او گیتا نیکزاد است و دو فرزند به نام‌های آراد و دینا دارند.

این موبد زرتشتی نزدیک به ده سال بود که با خانواده خود از ایران به کالیفرنیا کوچ کرده بود و در «در‌مهر» کالیفرنیا به موبدی و برگزاری آیین‌های دینی می‌پرداخت.

آرش کسروی سابقه همکاری با هفته‌نامه امرداد که از سال ۱۳۷۸ در ایران منتشر می‌شود را نیز داشت و در سال‌های نخستین انتشار این هفته‌نامه به عنوان «دبیر گروه مردم» با آن همکاری می‌کرد.

منبع نزدیک به زرتشتیان ایران گزارش دادند که همزمان اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس، ساعتی قبل ضمن گفت‌وگو با فرمانده نیروی انتظامی کرمان، خواستار پیگیری دقیق قتل این موبد زرتشتی و برخورد با مسببین آن شد.

فرمانده نیروی انتظامی کرمان به نماینده زرتشتیان در مجلس گفته است که آگاهی کرمان پیگیر موضوع قتل آرش خسروی است و عنوان کرد که اداره آگاهی کرمان با دقت و‌ پیگیری ویژه، پرونده قتل آرش خسروی و دو همراه او را دنبال خواهد کرد تا تحقیقات در این باره سریع‌تر به نتیجه برسد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More