شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اختصاصی ایران اینترنشنال: شورای عالی نظام پزشکی پیش از عید به حکومت ایران درباره شیوع کرونا هشدار داده بود

 

یک منبع آگاه در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران به ایران اینترنشنال اطلاع داد که شورای عالی نظام پزشکی این کشور یک هفته پیش از آغاز عید درباره خطر گسترش بیماری کرونا طی سفرهای نوروزی هشدار داده‌ بوده‌اند.

یک عضو کادر درمانی در وزارت بهداشت ایران دوشنبه ۱۱ فروردین‌ماه به ایران اینترنشنال گفت: «یک هفته پیش از عید، سازمان نظام پزشکی با توصیه برجسته‌ترین پزشکان ایران درباره ضرورت اعمال کنترل شدید در تردد، ممنوعیت سفرهای نوروزی و فاصله‌گذاری اجتماعی به مقام‌های ارشد حکومت هشدار داده‌ بودند.»

این نهاد همچنین نسبت به «تلاش برای عادی نشان دادن اوضاع» از سوی مقام‌های کشور انتقاد کرده بود.

بنا بر این گزارش، برجسته ترین پزشکان ایران در متنی که به تصویب رسانده‌اند بر ضرورت اعمال سیاست‌های کنترلی شدیدتر تاکید کرده‌اند.

‌هم‌زمان معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز روز دوشنبه اشاره کرده که انتشار گسترده ویروس کرونا در جامعه نتیجه «شلوغی شب عید» و «حضور مردم در بازارها» بوده‌ است.

بر اساس آخرین آمار رسمی حکومت، شمار کل مبتلایان از ۴۱ هزار نفر فراتر رفته است.

محمدرضا ظفرقندی، رییس سازمان نظام پزشکی ایران، هفته گذشته به حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، هشدار داده بود که ادامه امکان آزاد مسافرت بین شهری و محدود نکردن مسافرت درون شهری احتمال شیوع کرونا در بیشتر استان‌های ایران را افزایش خواهد داد.

روز چهارشنبه ششم فروردین‌ماه روحانی دستور اجرای طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» با تصمیمات سخت‌گیرانه درباره تردد و سفر مردم را ابلاغ کرد و خواستار بازگشت مردم به شهرهای خود شد. 

مقام های نظام پزشکی ایران همچنین نسبت به وجود دیدگاهی در میان مسئولان هشدار داده‌اند که بر اساس آن مبتلا شدن بخشی از جمعیت منجر به مصونیت خواهد شد. 

 

پزشکان ایرانی هشدار داده‌اند که امکان مصونیت جمعیت تا زمان ساخته شدن واکسن کووید-۱۹ وجود ندارد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More