شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اختصاصی: قایق‌های محلی پیش از رسیدن ارتش، سرنشینان کنارک را نجات دادند

بنا بر اطلاعات تازه‌ای که به دست ایران اینترنشنال رسیده، تعدادی از مجروحان و جان‌باختگان ناوچه کنارک، به وسیله قایق‌‌های ماهی‌گیری محلی به ساحل منتقل شدند.

چند منبع محلی مطلع که به دلایل امنیتی نخواستند هویتشان فاش شود به ایران اینترنشنال گفتند نیروهای امداد ارتش جمهوری اسلامی «با تاخیر چندساعته» برای نجات افراد وارد عمل شدند.

طبق گفته این منابع، اگر قایق‌های محلی، تعدادی از سرنشینان ناوچه کنارک را نجات نمی‌دادند شمار قربانیان به مراتب افزایش می‌یافت.

اطلاعات مستند درباره نجات نیروهای ارتش از سوی قایق‌های محلی نزد ایران اینترنشنال موجود است اما به دلیل حفظ هویت منابع، آنها را منتشر نمی‌کند.

براساس گزارش‌های غیررسمی، ناوچه کنارک عصر یکشنبه ۲۱ اردیبهشت، در جریان یک رزمایش هدف حمله موشک ناو جماران متعلق به نیروی دریایی ارتش قرار گرفت.

روابط عمومی نیروی دریایی ارتش د‍ر اطلاعیه‌ای بدون اعلام دلیل بروز حادثه، اعلام کرده که در جریان این اتفاق، ۱۹ نفر کشته و ۱۵ نفر مجروح شده‌اند. 

یک منبع محلی دیگر هم به ایران اینترنشنال گفت علیرغم سطح بالای خطر به دلیل برگزاری رزمایش نظامی، این منطقه پاکسازی نشده بود و به قایق‌های محلی اخطار قبلی درباره حضور نیافتن در محدوده برگزاری رزمایش داده نشده بود.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More