شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال ایران

 

آتش‌سوزی در نقاط مختلفی از جنگل‌های شمال ایران  از روز پنجشنبه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. دلیل این آتش‌سوزی‌ها وزش باد گرم اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روز پنجشنبه ۱۵ دی آتش‌سوزی در مناطق جنگلی منطقه «دارابکلا» در نزدیکی ساری رخ داد که مهار شد، اما از صبح جمعه آتش دوباره شعله‌ور شد.

همچنین از روز پنجشنبه جنگل روستای کوهستانی « ولادیمه» واقع در بخش هزارجریب شهرستان نکا آتش گرفته و هنوز به صورت کامل خاموش نشده است.

میرحامد اختری، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، نیز خبر داد که در روزهای گذشته در بخشی از مناطق جنگلی این استان آتش‌سوزی‌های سطحی رخ داده و مهار شده‌اند.

در همین حال محمد قربانی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان، گفت که از چهارشنبه تا جمعه ۲۴ مورد حریق در مناطق جنگلی به دلیل وزش باد گرم رخ داده و همه مهار شده‌اند.

محمود صوفی، فرماندار سیاهکل، نیز گفت که آتش‌سوزی در سه نقطه از جنگل‌های این منطقه مهار شده، اما در چهار منطقه همچنان ادامه دارد. 

همچنین سیاوش غلامی، مدیرعامل هلال احمر گیلان، نیز از ادامه حریق در جنگل‌های منطقه «رزگردن اشکورات» شهرستان رودسر و منطقه جنگلی املش خبر داد.

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد گرم در برخی نواحی گیلان در این هفته هشدار داده بود.

در همین حال آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آقچای جمهوری آذربایجان، هم مرز با شهر آستارا در استان گیلان که از شامگاه یکشنبه ۲۱ دی ماه آغاز شده بود، پس از فروکش کوتاه مدت بار دیگر شعله‌ور شده است. 

منطقه آتش‌سوزی جنگل آقچای در خاک جمهوری آذربایجان، هم مرز با جنگل‌های هیرکانی روستای بهارستان در حوزه پایین‌دست گردنه حیران در شهرستان مرزی آستارا و در جوار جاده مهم و پرتردد ترانزیتی آستارا در غرب گیلان به نمین در استان اردبیل است.

محمدجعفر گل محمدی، سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا، گفت که این حریق همچنان ادامه دارد و نیروهای یگان حفاظت برای جلوگیری از سرایت شعله‌ها به محدوده‌های جنگلی آستارا در حال آماده‌باش هستند.

عبدالرحیم لطفی، سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان، نیز خبر داد که هفته گذشته ۵۳ آتش‌سوزی در جنگل‌های استان به وقوع پیوست و به ۳۵ هکتار از جنگل‌ها خسارت سطحی وارد شد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More