شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ادامه اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی و مال‌باختگان بورس: دیگر رای نمی‌دهیم

با ادامه دور جدید اعتراضات معیشتی و صنفی در ایران، بازنشستگان تامین اجتماعی و مال‌باختگان بازار بورس ایران در تهران و شهرهای دیگر کشور دست به تجمع زده و علیه مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله حسن روحانی و ابراهیم رییسی شعار دادند و بر شرکت نکردن در انتخابات تاکید کردند. 

بر اساس تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده ده‌ها نفر از سهام‌داران مال‌باخته بازار بورس روز چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه با تجمع مقابل ساختمان این نهاد در منطقه سعادت‌آباد تهران خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.

آن‌ها شعارهایی از جمله «رییسی، ‌رییسی، ‌دزدی به این بزرگی، ‌چه‌طور هنوز ندیدی؟»، «عزا عزاست امروز، اقتصاد مملکت، روی هواست امروز»، «ما دیگه رای نمی‌دیم» و «مرگ بر روحانی» سر دادند.

سهام‌داران مال‌باخته روز دوشنبه هم در همین محل دست به تجمع زده و پرچم سازمان بورس را به پایین کشیده بودند.

مال‌باختگان بورس از سال گذشته و پس از سرمایه‌گذاری در این بازار با توصیه مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی از جمله رهبر و رییس‌جمهور، در پی سقوط شاخص‌ها دارایی و سرمایه خود را از دست دادند. 

آن‌ها در ماه‌های پایانی سال گذشته هم تجمع‌های اعتراضی در این محل برگزار کردند.

بازنشستگان: ظلم و ستم کافیه!

هم‌زمان و در سوی دیگر تجمع سراسری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در پایتخت و شماری از شهرهای کشور از جمله ایلام،‌ کرج،‌ مشهد، اراک و قزوین برگزار شد.

تجمع‌کنندگان شعارهایی از جمله «رزمندگان دیروز، گرسنگان امروز»، «از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمی‌دیم» و «ظلم و ستم کافیه،‌ سفره ما خالیه» سر دادند. در اراک بازنشستگان معترض به صورت نمادین یک سفره خالی مقابل ساختمان تامین اجتماعی پهن کردند.

دور جدید تجمع‌های بازنشستگان از روز ۱۵ فروردین‌ماه با شعارهایی علیه شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.

طی ماه‌های اخیر، بازنشستگان تامین اجتماعی از جمله اقشاری بوده‌اند که به صورت مرتب هر هفته تجمع‌های سراسری در اعتراض به عدم پرداخت حقوق کافی برگزار کرده‌اند. 

برخی مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله نمایندگان مجلس تفاوت بسیار میان درآمد کارگران و بازنشستگان و هزینه‌های معیشتی را تایید می‌کنند.

بازنشستگان معترض علاوه بر افزایش سطح مستمری به خط فقر خواستار ابطال ماده ۶۹ تامین اجتماعی،‌ افزایش حقوق سالانه و درمان رایگان هستند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More