شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تامین کالاهای اساسی در دستور کار کمیته ضد تحریم  

 

محمدرضا پورابراهیمی رییسکمیسیون اقتصادی مجلس ایران گفت که سه موضوع تامین کالاهای اساسی، فروش نفت در بورس و استفاده از ارز دیجیتال برای مبادلات بانکی از جمله دستورکارهای کمیته ضد تحریم است.

پورابراهیمی روز ۱۷ آبان ماه از تشکیل کمیته ضد تحریم ذیل کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داده بود.

او امروز درباره جلسات کمیته ضد تحریم گفته که این کمیته «در دو سطح تشکیل جلسه می‌دهد؛ یک سطح ذیل کمیسیون اقتصادی و دیگری با حضور نمایندگانی از سایر کمیسیون‌ها برای جمع‌بندی.»

به گفته رییس کمیسیون اقتصادی « کمیته ضد تحریم کارها را در محورهای مختلفی به پیش برده، از جمله موضوع تامین کالاهای اساسی،‌ فروش نفت در بورس، ایجاد و عملیاتی کردن پیمان‌های پولی دو جانبه و استفاده از ارز دیجیتال برای مبادلات بانکی که بخشی از این اقدامات انجام شده و بخشی هم در حال انجام است.»

روز شنبه ۱۹ آبان، حسن روحانی رییس‌جمهوری ایران از ارایه نخستین بسته حمایت غذایی به افرادی که «مشکلات بیشتری» دارند و در «فشار بیشتری» هستند، خبر داده بود.

او گفته بود «روند توزیع بسته حمایت غذایی «تا پایان سال در چند نوبت ادامه می‌یابد» تا به این شکل «مشکلاتی که برای مردم پیش آمده است» تا حدی جبران شود.

پیش از این محمدشریعتمداری، وزیر کار خبر داده بود که این بسته‌های حمایتی «در قالب واریز به حساب سرپرست خانوار از طریق حساب‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی» توزیع می‌شود.

ایالات متحده آمریکا دور تازه تحریم‌ها علیه ایران را از روز ۱۳ آبان به اجرا گذاشته است که هدف از آن به صفر رساندن صادرات نفت ایران است. مقام‌های آمریکایی می‌گویند که دارو، مواد غذایی و محصولات کشاورزی را از شمول تحریم‌ها خارج کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More