شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تجمع دوباره بازنشستگان تامین اجتماعی در چند شهر ایران

 

گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تهران، اراک، کرج، اهواز و رشت  با حضور مقابل سازمان تامین اجتماعی خواستار افزایش حقوق و دیگر مطالباتشان شدند.

این بازنشستگان در تجمع روز شنبه ۱۵ شهریور اعلام کردند که افزایش ناچیز مستمری‌ها نمی‌تواند فاصله عمیق دریافتی بازنشستگان با خط فقر را جبران کند. 

مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، روز ۲۵ خرداد از افزایش حقوق مستمری‌بگیران دارای ۳۰ سال سابقه به حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خبر داده بود.

این افزایش حقوق بر اساس مصوبه دولت مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹ انجام شده است. در حالی حقوق بازنشستگان ۱۵ درصد افزایش یافته که تورم تیر ماه ۴۰/۴ بوده است.

 

 

گروهی از بازنشستگان معترض افرادی هستند که پیش از این شغل «سخت و زیان‌آور» داشته‌اند و سابقه کار آنان ۲۰ سال محاسبه شده است.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده داده که حقوق این ۲۰۰ هزار بازنشسته دوباره محاسبه شده و افزایش خواهد یافت.

همچنین به گزارش خبرگزاری ایلنا، پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی از جمله دیگر خواسته‌های بازنشستگان است. 

دولت در سال‌های گذشته اعلام کرده که بخشی از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را از طریق واگذاری شرکت‌ها و کارخانجات به این سازمان پرداخت کرده است.

در همین حال به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرار است امسال نیز ۳۰هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌های دولتی به ازای مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت پرداخت شود.

 رقم‌های متفاوتی درباره میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اعلام شده است.

علی دهقان‌کیا، رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، این رقم را ۲۵۰ هزار میلیارد تومان ذکر کرده بود.

در هفته‌های گذشته نیز بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران چندین بار تجمع کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More