شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس: قوه قضاییه باید روحانی را به دلیل ساده‌انگاری در مدیریت کرونا مجازات کند

حسینعلی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت مجلس، در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار تعقیب قضایی حسن روحانی به عنوان رییس ستاد کرونا به دلیل جلوگیری نکردن از سفرهای نوروزی شد.

شهریاری در این نامه که روز شنبه ۲۱ فروردین ماه منتشر شده، تاکید کرد «سونامی نوروز، کاملا قابل پیش بینی و پیشگیری بود» اما به صورت «ناباورانه» محدودیت‌های سفر در ایام نوروز ۱۴۰۰ نادیده گرفته شد.

شهریاری در این نامه نوشت که بر اساس قانون مسئولیت مدنی و قانون مجازات اسلامی «قصور یا تقصیر» در این‌باره متوجه رییس ستاد کرونا است.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس در پایان این نامه از رییس قوه قضاییه درخواست کرد که در مقابل «اقدام ناصواب» رییس قوه مجریه درباره سفرهای نوروزی اقدام قضایی انجام شود.

تعدادی از نمایندگان مجلس نیز از برگزاری سفرهای نوروزی انتقاد کرده‌اند.

در همین حال محسن فتحی، دبیر کمیسیون بهداشت مجلس، گفت که «اولویت قراردادن اقتصاد و گردشگری در روزهای اخیر، کشور را به مرحله بحران رسانده است.»

او تاکید کرد که سفرهای نوروزی همچنین نتوانست اقتصاد گردشگری را از مهلکه آسیب‌های ناشی ازکرونا نجات دهد.

مقام‌های وزارت بهداشت پیش از این بارها با برگزاری سفرهای نوروزی مخالفت کرده بودند.

از جمله ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، روز ۱۸ فروردین در یک برنامه تلویزیونی تاکید کرده بود که وزارت بهداشت مخالف سفرهای نوروزی بوده اما مقام‌های دیگر به دلایل اقتصادی با این تصمیم مخالفت کرده‌اند. او در پاسخ به سوال مجری برنامه گفته بود که نمی تواند اعلام کند کدام مقامات با سفرهای نوروزی موافق بوده اند. 

حسن روحانی روز شنبه با اشاره به این سخنان گفت که همه اعضای ستاد کرونا باید از مصوبات این ستاد حمایت کنند و «یک صدایی» وجود داشته باشد.

 تعدادی شهرهای قرمز و نارنجی  پیش از سفرهای نوروزی ۴۰ شهر بود و اینک به ۳۸۶ شهر رسیده است.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More