شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

سازمان سنجش: می‌توانیم از مبتلایان به کرونا در بیمارستان آزمون دکترا بگیریم

 

سازمان سنجش آموزش ایران درباره چگونگی برگزاری کنکور دکترا اعلام کرد می‌توان این آزمون را برای داوطلبان مبتلا به کرونا که بستری‌اند، در بیمارستان برگزار کرد.

فاطمه زرین‌آمیزی، سخنگوی این سازمان، روز شنبه به خبرگزاری مهر گفت می‌توان آزمون داوطلبان مبتلا که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند هم در یک مرکز جداگانه از حوزه‌های امتحانی برگزار کرد.

او روز جمعه به خبرگزاری ایلنا هم گفت: «در آزمون‌های دیگر ممکن است تعداد حوزه‎ها کمی تغییر کند، ولی در مجموع در تمام آزمون‌ها تعداد حوزه‌هایمان به خاطر فاصله‌گذاری اجتماعی و افزایش فاصله بین صندلی‌های داوطلبان زیادتر شده است.»

این مقام سازمان سنجش افزود:«اولین آزمونی که پیش رو داریم، آزمون دکتراست و برای آزمون دکترا فاصله بین صندلی‌ها ۱/۶ تا ۲ متر بین هر داوطلب از هر طرف است.»

زرین‌آمیزی ادامه داد شرایط حضور داوطلبان مشکوک و یا مبتلای قطعی به کرونا در آزمون سراسری در اطلاعیه‌ای که در این مورد اوایل هفته آینده بر روی وب‌سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، اعلام خواهد شد.

او پیشتر اعلام کرده بودکنکور دکترا ۲۶ تیرماه و کنکور کارشناسی ارشد روزهای دوم و سوم مردادماه به فاصله یک هفته برگزار می شوند.

همزمان، مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا، با توجه به افزایش شیوع کرونا در کشور، خواستار تاخیر در زمان برگزاری کنکور شد.

او همچنین گفت: «باید برای داوطلبان مبتلا به کرونا، آزمون به شکل از راه دور برگزار شود.»

محرز تاکید کرد: «برگزاری کنکور اشتباه است. البته داوطلب کنکور می‌تواند ماسک بزند و در طول جلسه هم ماسک را از صورتش بر ندارد، اما تحمل ماسک در ساعات طولانی مشکل است.»

پیشتر، ۱۵۰۰ دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه آزاد در نامه‌ای به رییس این دانشگاه،‌ ضمن درخواست لغو آزمون جامع درباره پیامدهای برگزاری آن برای سلامت داوطلبان و شیوع کرونا در کشور هشدار دادند.

تعداد زیادی از دانش‌آموزان دوره نهم و دوازدهم هم در ماه‌های پیش به دلیل نگرانی از گسترش بیشتر کرونا با راه‌اندازی کارزارهایی خواستار برگزاری غیرحضوری امتحانات خود شده بودند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More