شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

شهردار تهران خواستار برداشت از صندوق توسعه ملی برای خرید اتوبوس و واگن مترو شد

 

شهردار تهران با اشاره به لزوم نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی در دوران شیوع کرونا، از رهبر جمهوری اسلامی خواست که با اختصاص هشت هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای خرید اتوبوس و واگن مترو موافقت کند.

پیروز حناچی در نامه‌اش به رهبر جمهوری اسلامی یادآور شده است که به دلیل شیوع کرونا، «عدم نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی تبعات اجتماعی و امنیتی بسیار خطرناکی را در شرایط اقتصادی کنونی به دنبال خواهد داشت».

به گفته حناچی، بیش از ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی تهران فرسوده است و بیش از ۵۰ درصد قطارهای مترو نیز «از مرز تعمیرات اساسی عبور کرده‌اند».

شهردار تهران با اشاره به نیاز ناوگان حمل‌ونقل شهر تهران به سه هزار اتوبوس و ۱۵۰۰ واگن مترو، از رهبر جمهوری اسلامی خواسته است که هزینه خرید هزار اتوبوس و ۲۱۰ واگن مترو از منابع صندوق توسعه ملی پرداخت شود.

روز چهارشنبه نیز محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، اعلام کرد که شرکت مترو از سال ۹۵ نتوانسته واگن جدید تهیه کند.

او همچنین گفت که مصوبه خرید ۱۹ هزار اتوبوس و ۴۰ هزار مینی‌بوس از محل اعتبارات صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز اجرا نشده است .

درخواست شهرداری تهران برای برداشت از صندوق توسعه ملی در حالی مطرح شده که پس از بازگشت تحریم‌های آمریکا و کاهش فروش نفت ایران چندین بار از این صندوق برای هزینه‌های جاری برداشت شده است.

در همین حال محمد حسینی، ناظر مجلس دهم در صندوق توسعه ملی، پیش از این گفته بود که تراز صندوق توسعه ملی در سال ۹۹ منفی است.

او تاکید کرده بود که میزان برداشت از صندوق توسعه ملی بیش از ورودی به این صندوق است.

 
تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More