شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

فرانسه از اتباعش خواست ایران را ترک کرده یا خود را به سفارت معرفی کنند

وزارت خارجه فرانسه با صدور اطلاعیه‌ای از اتباع خود خواست به دلیل «شرایط امنیتی شدیدا بی‌ثبات منطقه» از سفر به ایران اجتناب و در صورتی اقامت در این کشور آن را ترک کرده و یا خود را به سفارتخانه فرانسه معرفی کنند.

فرانسه روز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه در اطلاعیه‌ای نوشت: «به دلیل شرایط امنیتی شدیدا ناپایدار منطقه، رسما توصیه می‌شود اتباع فرانسه به ایران سفر نکنند.»

در ادامه اطلاعیه وزارت خارجه فرانسه از اتباع این کشور که در ایران به سر می‌برند و موقتا قادر به ترک آن نیستند خواسته شده است سفر خود در درون این کشور را محدود کرده و از تجمعات دوری کنند.

این وزارتخانه همچنین از شهروندان فرانسه در ایران خواسته که ضمن رعایت «بیشترین هوشیاری» خود را به سفارت فرانسه در تهران معرفی کنند.

وزارت خارجه فرانسه در این زمینه به لزوم رعایت «احتیاط‌های لازم» برای تضمین امنیت اتباعش اشاره کرده است.

این اطلاعیه هم‌زمان با انفجار روز سه‌شنبه در بیروت،‌ پایتخت لبنان، و همچنین تشدید وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران صادر می‌شود.

این کشور پیشتر صدور ویزای توریستی از سوی سفارتخانه‌اش در تهران را نیز متوقف کرده بود. 

از سوی دیگر، اخیرا اختلاف دیپلماتیک پاریس با تهران در زمینه ادامه بازداشت فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی فرانسوی که از سوی سپاه پاسداران بازداشت شده،‌ بیشتر شده است.

پیش از این نیز شماری از کشورهای دیگر از جمله سوئد با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران از اتباع خود خواسته بودند از سفر «غیرضروری» به این کشور خودداری کنند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More