شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

مرکز آمار ایران: نرخ تورم نقطه‌ای مواد غذایی در بهمن ماه به نزدیک ۶۷ درصد رسید

مرکز آمار ایران گزارش داد که میانگین نرخ تورم نقطه‌ به نقطه بهمن ماه ۹۹ نسبت به بهمن ۹۸ به  ۴۸/۲ درصد رسیده است و  نرخ تورم نقطه به نقطه «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نیز به ۶۶/۸ درصد افزایش یافت.

افزایش نرخ تورم سالانه و نرخ تورم نقطه به نقطه در بهمن ماه درحالی صورت گرفته است که حسن روحانی در هفته اول بهمن طی سخنانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، عنوان کرد که درشرایطی که «همه عوامل، روند کاهش تورم را نشان می‌دهد، نباید مجددا به التهاب تورمی دامن زده شود.»

بنابر گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم نقطه به نقطه گروه مواد غذایی و خوراکی‌ها در بهمن ماه به ۶۶/۸ درصد افزایش یافت.

نرخ تورم نقطه‌ به نقطه گروه «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در دی ماه ۵۹/۹  درصد اعلام شده بود که با ۶/۹  درصد رشد در بهمن ماه به ۶۶/۸ افزایش یافت.

در گزارش مرکز آمار ایران آمده است که نرخ تورم گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در بهمن ماه با کاهش دو دهم درصد کاهش یافته و به ۳۹/۷ درصد رسیده است.

نرخ تورم نقطه‌ای یا تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه در سال قبل است و بنابر اعلام مرک آمار ایران نرخ تورم نقطه‌ به نقطه در بهمن ماه۹۹ به ۴۸/۲ درصد افزایش یافته است و به معنای این است که خانوارهای کشور  برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان به طور میانگین ۴۸/۲ درصد بیشتر از بهمن۹۸ هزینه کرده­اند.

نرخ تورم نقطه به نقطه در دی ماه۹۹ معادل ۴۶/۲ درصد اعلام شده بود. به این ترتیب تورم نقطه به نقطه در بهمن ماه ۲ درصد از این شاخص در دی ماه بیشتر شده است.

بنابر گزارش مرکز آمار ایران نرخ تورم  سالانه نیز در بهمن ماه با ۳۴/۲ درصد به بالاترین میزان در سال ۹۹ رسیده است. نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه مورد بررسی، نسبت به دوره مشابه قبل از آن است.

 در گزارش مرکز آمار آمده است که نرخ تورم سالانه در فروردین۹۹ معادل ۳۲/۲ درصد ثبت شده بود و کمترین میزان این شاخص در سال‌جاری ۲۵/۸ درصد بوده که در مرداد ماه ثبت شده است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More