شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

مطهری: روحانی باید مصوبه رفع حصر را بگیرد

 

علی مطهری، نايب‌رييس مجلس ایران از حسن روحانی خواست « باید مصوبه رفع‌ حصر را از شورای عالی امنيت ملی بگيرد.»

او در گفتگویی که روز دوشنبه ۲۷ اسفند در روزنامه اعتماد منتشر شده، ادامه حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی را تداوم «بی‌قانونی» توصیف کرده و گفته است: «به تشخيص من، شورای عالی امنيت ملی هم تمايل به رفع‌ حصر دارد و هزينه حصر را بيشتر از منافع آن میداند.»

این سخنان مطهری به معنای این است که او فعالیت‌های حسن روحانی برای گرفتن مصوبه رفع حصر از شورای عالی امنیت ملی را جدی نمی‌داند.

او همچنین خبر داده که آبان امسال همراه با چند نماینده در دیدار با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، موضوع رفع حصر و پرونده بازداشت فعالان محیط زیست را پیگیری کرده ولی به نتیجه نرسیده است.

علی مطهری، ۱۹آبان ۱۳۹۵ در یک نشست خبری گفت چون نظر رهبر جمهوری اسلامی بر ادامه حصر است، «سایر مقام‌ها به این موضوع وارد نمی‌شوند.»

او به طور مشخص اشاره نکرد که منظورش کدام یک از مقام‌ها است ولی گفته‌های فعلی‌اش که حسن روحانی را خطاب قرار داده، تلویحا اشاره می‌کند که رئيس‌جمهور ایران به دلیل همین ملاحظه برای رفع حصر تلاش جدی نمی‌کند.

در هفته‌های گذشته تغییراتی در وضعیت حصر موسوی و کروبی ایجاد شده و آنها به منزل بستگان خود رفته‌اند یا با برخی از آشنایان و دوستان‌شان دیدار کرده‌اند ولی به گفته علی مطهری « هنوز مصداق حصر خانگي باقي است و آنها اجازه ندارند هر جا مي‌خواهند، بروند.»

محمدرضا عارف، ریيس فراکسیون امید ۲۱اسفند امسال در نشست با دانشجویان با اشاره به این تغییرات گفته بود: « تصمیمات گرفته شده برای کروبی و موسوی یکی است اما مهندس موسوی از این تصمیمات جدید استفاده نمی‌کند.»

نرگس موسوی، دختر میرحسین موسوی، ۲۸بهمن امسال در گفتگو با سایت جماران با اشاره به برخی تغییرات در حصر پدرش، گفته بود: « تغییرات جزئی هستند. اما در شکل و مفهوم حصر تغییر اساسی رخ نداده است.»

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More