شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

هشدار درباره سلامتی افسر سابق آمریکایی زندانی در ایران

 



خانواده مایکل وایت افسر سابق آمریکایی زندانی در ایران می‌گویند او ویزای ورود به ایران را داشته و اکنون نیازمند پزشک و درمان است.

سی‌ ان ان به نقل از مادر این سرباز سابق آمریکا نوشته که او در اغلب دوران خدمت خود، آشپز بوده و اخیرا نیز به عنوان نگهبان ساختمان فعالیت داشته است. 

مایکل وایت، افسر سابق نیروی دریایی آمریکا حدود ۶ ماه پیش در ایران بازداشت شد. خانواده‌ او می‌گویند پسرشان قبلا سرطان داشته و باید بطور مرتب آزمایش شود و به دکتر و دوا دسترسی داشته باشد، در غیر این صورت سلامتش در خطر جدی قرار می‌گیرد.

خانواده این افسر سابق آمریکا همچنین تاکید دارد که او نه حالا نه هیچ‌ زمان دیگری فعالیت جاسوسی انجام نداده است.

گفته می‌شود او نخستین شهروند آمریکایی است که از زمان آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ایران دستگیر می‌شود. هنوز علت بازداشت او مشخص نیست.

نخستین خبر مربوط به این زندانی را وب‌سایت ایران‌وایر منتشر کرد. ایوار فرهادی، که به‌تازگی در مشهد به‌خاطر فعالیت در فضای مجازی بازداشت شده بود، به این وب‌سایت گفت در طول دوران بازداشتش، چند بار این زندانی آمریکایی را، که در بند ۳ زندان وکیل‌آباد مشهد بود، دیده است.

به گفته ایوار فرهادی، مایکل وایت «در فضای مجازی با یک دختر ایرانی آشنا شده بود و سه بار برای دیدنش به ایران سفر کرده بود. دفعه سوم، وقتی که با دوست‌دخترش قصد سفر به ترکیه را داشتند، در فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد دستگیر شده بود.»‌ فرهادی همچنین خبر داده که این زندانی آمریکایی «در کنار مجرمان خطرناک، از‌جمله قاتلان و قاچاقچیان حرفه‌ای مواد مخدر، نگهداری می‌شد.»  

جوآن وایت، مادر مایکل پیشتر به روزنامه نیویورک‌تایمز گفته بود که فرزندش قرار بوده روز ۷ مرداد با پرواز هواپیمایی امارات به خانه برگردد، ولی چنین اتفاقی رخ نداد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More