شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

پنجمین شب اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان: تظاهرات همزمان مردم در بیش از یازده شهر با وجود سرکوب شدید

در پنجمین شب اعتراضات مردم خوزستان به بی‌آبی و با وجود اعزام و استقرار هزاران نیروی یگان ویژه و امنیتی در شهرهای این استان، مردم سوسنگرد، شادگان، کوت عبدالله، حمیدیه، رامشیر، رامهرمز، ماهشهر، ویس، شهر جراحی، شاوور، و بخشی‌هایی گسترده از شهر اهواز از جمله جوی علوی، کمپلو و مندلی به خیابان آمده و تظاهرات کردند.

مردم معترض کوی علوی، کمپلو، مندلی، اهواز دوشنبه شب در پنجمین شب اعتراضات شهرهای خوزستان به خیابان آمده و به بی‌آبی اعتراض کردند. منابع محلی گفتند که در پی اعتراض مردم کوی علوی، نیروهای انتظامی و سپاه پاسداران برای برخورد با معترضان به این منطقه اعزام شده‌اند.

در کوی علوی، نیروهای امنیتی و انتظامی علاوه بر حمله شدید با گاز اشک‌آور و باتوم به مردم، به سوی مردم معترض به بی‌آبی، گلوله شلیک کردند.

یکی از ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان چند مامور نیروی انتظامی در خیابان ۶۰ متری اقدام به شلیک مستقیم به سوی مردم معترض کرده‌اند.

منابع محلی گفتند که در جریان اعتراضات دوشنبه شب اهواز، نیروهای انتظامی و نیروهای سپاه پاسداران علاوه بر شلیک گاز اشک‌آور و فلفل، در کوی علوی، کمپلو، مندلی و چند منطقه دیگر اهواز اقدام به شلیک مستقیم گلوله به سوی مردم معترض کرده‌اند.

گزارش‌ها از سوسنگرد حاکی است که مردم معترض این شهر با وجود برخوردهای‌های خشونت‌بار یک‌شنبه نیروهای انتظامی و امنیتی، باردیگر دوشنبه شب در پنجمین شب اعتراضات شهرهای استان خوزستان به بی‌آبی، به خیابان آمده و تظاهرات کردند.

ویدیوهای ارسالی نشان می‌دهد که در جریان اعتراضات دوشنبه شب، مردم سوسنگرد شعارهایی با این مضمون سرمی‌دادند که «فرماندار بی‌غیرت استعفا، استعفا»، «همه اهواز فریاد می‌زند کارون افتخار ماست» و«زندانیان ما را آزاد کنید.»

جمعی از مردم ویس نیز دوشنبه شب با پیوست به اعتراضات بی‌آبی، در این شهر تجمع کردند.

مردم کوت‌عبدالله مرکز شهرستان کارون، نیز در پنجمین شب اعتراضات شهرهای خوزستان باردیگر در اعتراض به بی‌آبی به خیابان آمده و شعارهای اعتراضی سر دادند

در شهر جراحی، شهرک چمران ماهشهر، نیز دوشنبه شب مردم به این اعتراضات شهرهای خوزستان به بی‌آبی پیوسته و به تظاهرات در این شهر پرداختند.

مردم حمیدیه دوشنبه شب با وجود فضای سنگین امنیتی و حضور گسترده نیروهای یگان ویژه در این شهر، برای پنجمین شب در اعتراض بی‌آبی تظاهرات کردند. به گفته منابع محلی در تظاهرات شامگاه دوشنبه حمیدیه حضور زنان بیش از پیش مشهود است

در پنجمین شب اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان، جمعی از مردم رامشیر نیز به این اعتراضات پیوسته و در خیابان‌های این شهر تظاهرات کردند

در ویدیوی ارسالی به ایران اینترنشنال، نیروهای یگان ویژه خطاب به مردم معترض شاوور، با بلندگو می‌گوید: به خانه‌هایتان برگردید، تجمع در خیابان ممنوع است.

حضور زنان در اعتراضات دوشنبه شب بیش از چهار شب قبل مشهود بود. در سوسنگرد شماری از زنان معترض در میان مردان و جوانان معترض به تظاهرات خیابانی پیوستند.

در اهواز نیز زنان در کوی علوی در تظاهرات خیابانی شرکت کردند. در یکی از ویدیوهای ارسالی به ایران اینترنشنال یکی از زنان معترض در تظاهرات دوشنبه شب کوی علوی اهواز از مردم می‌خواهد به سرکوب مردم سوسنگرد اعتراض کنند و می‌گوید: همه تجمع کنید، برویم جلو. لعنت به این قوم ظالمین.»

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More