شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.
دیوید متیسون در یک پست فیس‌بوکی پیروانش را سورپرایز کرد

کشیش آمریکایی معتقد به «درمان همجنس‌خواهی» گفت همجنس‌گرایم

 

«یک سال پیش تغییرات عمده‌ای در زندگی‌ام دادم. فهمیدم دیگر نمی‌توانم به ازدواجم ادامه بدهم. همچنین فهمیدم الان وقتش است قبول کنم که همجنس‌گرایم.»

این شروع پست فیس‌بوکی دیوید متیسون است که پیروانش را شوکه کرد.

متیسون کشیش  یا واعظی در کلیسای مورمون آمریکا است و تا سال‌ها شغلش «درمان همجنس‌خواهی guy cure therapist» بود و از مبلغان «جنبش همجنس‌گرای سابق ex-gay» محسوب می‌شد.

درمان همجنس‌خواهی (conversion therapy) توسط علم روان‌شناسی رد شده است ولی به‌عنوان یک «شبه‌علم» شناخته می‌شود.

پیروان این جنبش معتقدند که همجنس‌خواهی یک میل طبیعی نیست (هرچند در تمامی دیگر گونه‌های جانوری زمین همجنس‌خواهی دیده می‌شود) و بایستی با آن جنگید.

آنها اعتقاد دارند می‌توان افراد همجنس‌خواه یا دیگر افراد جامعه رنگین‌کمانی را «درمان» کرد، چون گرایش جنسی یا هویت جنسی آنها را یک «بیماری» محسوب می‌کنند.

 

 

متیسون از تلاش‌هایش برای «درمان همجنس‌خواهی» عذرخواهی نکرد ولی در پست فیس‌بوکی‌اش نوشت: «در پایان دوره انکار، تازه فهمیدم رابطه صمیمی با یک مرد دیگر چیزی نیست که بتوانم از آن بگریزم. این تبدیل به یک نیاز انکارناپذیر شده بود».

تخمین زده می‌شود که هم‌اکنون نزدیک به ۷۷هزار نفر در آمریکا در حال طی کردن «دوره‌های درمان همجنس‌خواهی» باشند و بیشتر آنها افراد نوجوانی‌اند که به اجبار خانواده‌های مذهبی‌شان به این دوره‌ها فرستاده می‌شوند.

دو فیلم تازه سینمای آمریکا، «تحصیل دروغین کمرن پست The Miseducation of Cameron Post» ساخته کارگردان ایرانی‌تبار، دزیره اخوان و فیلم «پسر پاک‌شده Boy Erased» ساخته جوئل اجیرتون با بازی نیکول کیدمن، روایت کودکانی را نقل می‌کند که به اجبار خانواده‌هایشان به این دوره‌ها فرستاده شده‌اند و رنج کشیده‌اند.

 

*تصویر متیسون از اکانت فیس‌بوک او گرفته شده است.

 

روزنامه‌نگار، شاعر و مترجم
تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More