شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

‏افزایش آمار روزانه ابتلا به کرونا در جهان به بیش از ۱۸۳هزار مورد؛ شمار جان‌باختگان برزیل از ۵۰ هزار نفر گذشت

سازمان بهداشت جهانی از افزایش آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در جهان خبر داد و اعلام کرد که در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۳ هزار و ۲۰ مورد از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است که بیشترین ابتلا متعلق به آمریکای شمالی و جنوبی با بیش از ۱۱۶ هزار مورد بوده است.

پیش از این بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا در جهان در ۱۸ ژوئن با ۱۸۱ هزار و ۲۳۲ مورد در روز به ثبت رسیده بود.  

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز میزان ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به مرز ۹ میلیون نفر نزدیک شده است و بیش از ۴۶۷ هزار و ۶۰۰ نفر نیز تاکنون جان‌باختند. برزیل نیز با بیش از ۵۰ هزار و ۵۰۰ جان‌باخته در رتبه دوم آمار مرگ ‌ومیر ناشی از کرونا قرار دارد.

آمریکا همچنان با بیش از دو میلیون و ۲۷۰ هزار نفر ابتلا  و  نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر جان‌باخته بیشترین گزارشات از مرگ و میر و ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است.

در این میان  برزیل در حالی تبدیل به کانون دوم شیوع ویروس کرونا می‌شود که با بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی روبرو است. 

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که تاکنون یک میلیون و ۸۵ هزار و ۳۸ مورد از ابتلا و ۵۰ هزار و ۶۱۷ مورد از مرگ و میر در این کشور گزارش شده است. 

این در حالی است که رویترز به نقل از کارشناسان اعلام کرد که به دلیل عدم آزمایشات گسترده در برزیل آمار ابتلا و مرگ و میر در این کشور  بیشتر از موارد ثبت شده است. 

بنابر گزارش‌ها، برزیل به عنوان بزرگترین کشور آمریکای لاتین، به طور معمول بیش از یک هزار کشته در روز را به ثبت می‌رساند که این آمار معمولا در روزهای آخر هفته کمتر می‌شوند.

از سوی دیگر آلمان نیز به‌عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا نشانه‌هایی از افزایش ویروس کرونا را به ثبت رسانده است. پیش از این آلمان به خاطر شیوع کرونا از لحاظ اقتصادی همانند بسیاری از کشورهای جهان با رکود روبرو شده بود با این حال آلمان توانست آمار مرگ و میر را پایین نگه دارد که همین موفقیتی بود برای بازگشایی اقتصادی مجدد برای این کشور.

اما گسترش آمار مبتلایان به آلمان در روزهای اخیر نشان دهنده افزایش مسری بودن کرونا در این کشور است. طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز تاکنون بیش از ۱۹۱ هزار و ۲۷۲ نفر در آلمان به کرونا مبتلا شدند و نزدیک به هشت هزار و ۹۰۰ نفر نیز جان‌باختند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آنگلا نیز پس از فشار سیاستمداران منطقه‌ای برای راه اندازی مجدد اقتصاد، در هفته‌های اخیر به دنبال حفظ محدودیت‌های طولانی مدتی است که به تدریج کاهش پیدا کنند. با این حال آلمان در تلاش است تا محدودیت ها را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همچنان اعمال کند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More