شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

انتقاد از نادیده گرفتن شکایات درباره تجاوز و آزار جنسی در مدارس بریتانیا

جس فیلیپس، معاون رهبر حزب مخالف در امور خشونت خانوادگی در بریتانیا، گفت آزار جنسی در مدارس این کشور فراگیر است و دولت باید گستردگی آن را بررسی کند.

به گزار ش گاردین، جس فیلیپس گفت مسئله تجاوز و آزار جنسی در مدارس پنج سال پیش به عنوان «مشکلی از دیرباز» برای حکومت مطرح شد اما وزرا از مدیریت صحیح آن شانه خالی کردند.

فیلیپس در گفت‌وگو با رادیو تایمز تاکید کرد که مدارس باید از وقوع خشونت جنسی جلوگیری کنند.

روز دوشنبه نیز، نماینده حزب محافظه‌کار ماریا میلر خواستار توضیح سازمان بازرسی امور آموزشی مدارس در بریتانیا، از بررسی نشدن شکایات دانش‌آموزان در این باره شد.

گستردگی آزار جنسی درمدارس بریتانیا هنگامی آشکار شد که شاگردان بر روی وب‌سایتی، روایاتی از تجاوزو آزارجنسی را منتشر کردند. شمار روایات به‌ثبت‌رسیده، به بیش از ۱۰ هزار و ۳۰۰ روایت رسید.

معاون رهبر حزب مخالف در امور خشونت خانوادگی در بریتانیا گفت مسئله به اندازه‌ای شایع است که بر روی وب‌سایت آمده است که پسرانی در مدارس بودند که والدینشان باید مداخله می‌کردند و گاهی آنان را به بازداشت‌گاه می‌بردند.

یک مقام آموزشی بریتانیا درباره همین موضوع گفت باید به قربانیان آزار جنسی در مدارس خدمات مشاوره ارائه شود.

فیلیپس نیز از نادیده گرفته شدن گزارش آزار جنسی در مدارس انتقاد کرد و گفت سیستم قضایی‌جنایی اغلب، قربانیان آزار جنسی را به حال خود رها کرده است.

معاون رهبر حزب مخالف در امور خشونت خانوادگی در بریتانیا گفت بنا بر گزارش‌های چهار سال پیش، یک‌سوم نوجوانان ۱۶ تا ۱۸ سال گزارش داده‌اند که به‌رغم خواستشان لمس شده‌اند. همچنین دو سوم افراد ۱۳ تا ۲۱ سال گفتند که در مراکز آموزشی مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند و حکومت هیچ اقدامی برای حل این مسائل انجام نداده است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More